Pupa ile Besleme

punk

Larva
Üye
Arkadaşlar kolonime doğadan aldığım farklı cinsin pupa ve larvaları ile besleme yapabilir miyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ToxiTkAn

Minör
Üye
Evet yapılabilir ama tavsiye etmiyorum

punk

Larva
Üye
arkadaşlar componotus ve messorlara verdim baya sevdiler, pupanın bir kısmını yırtıp içindeki beyaz sıvıyı verdim

YavuzEfe

Pupa
Üye
doğanın duzenine bakacak olursak bir canlının yaşaması için başka bir canlının ölmesi gerekir
bir nevi öyle, sadece pupa mı verdin yoksa yumurta larva da verdin mi bi de kolonilerinin boyutu nasıl kaç işçili

Kremants

Yumurta
Üye
elimde sadece pupa vardı onları verdim messor 150 işçili componotus 2 işçili
Şey sorcam messorla ilgili 150 işçili olduğu için bilirsin diye düşündüm ben un kurdu veriyorum önceden yiyorlardı şimdi yemiyorlar tüpün girişine bırakıyor lar ama içerde 3-4 tane kırıp attığım tohum parçalarıyla oyalaniyorlar neden acaba tohum yediklerini biliyorum protein niye yemiyorlar acaba

Onur

Pupa
Üye
Şey sorcam messorla ilgili 150 işçili olduğu için bilirsin diye düşündüm ben un kurdu veriyorum önceden yiyorlardı şimdi yemiyorlar tüpün girişine bırakıyor lar ama içerde 3-4 tane kırıp attığım tohum parçalarıyla oyalaniyorlar neden acaba tohum yediklerini biliyorum protein niye yemiyorlar acaba
Benimkiler de yemiyor ben anlamadım geçen sene yiyorlardı şimdi yemiyorlar ama tartara yiyorlar( kolonim 400+işçili)

YavuzEfe

Pupa
Üye
Farklı yemler vermeyi düşünebilirsin sadece un kurdu verme tartara fln deneyebilirsin