Psalmopoeus Cambridgei Bakım Rehberi

Psalmopoeus cambridgei

Bölge: Trinidad ada ulusuna özgü ağaçta yaşayan bir türdür.
Dağılımına Göre Türü
Yaşam Tipine Göre Türü
Boyut
Yaşama Süresi
Büyüme Hızı
Genel karakter
Zehir Seviyesi
Yeni Dünya​
Ağaç Türü​
Dişiler 16 cm erkekler 14-15 cm civarı olur.Dişilerde 12yıl erkeklerde 4yıl
Hızlı​
Ani bir tehdit altında dişlerini gösterecektir ya da arkasına bakmadan kaçacaktır.Diğer Yeni dünya türlerine göre zehir seviyesi çok daha yüksektir

Nem & Sıcaklık
%80 nem isteyen bir türdür oturduğunuz bölgenin iklimine göre nem ekleyebilirsiniz, bunu yaparken şırınga kullanmanızı tavsiye ederim. Suyu torfa sıkarak canlıyı rahatsız etmemiş olursunuz.20-30c° arası sıkıntı olmayacaktır sıcaklık düşük oldukca canlının gelişimi yavaşlar. Daha sıcak olursa canlının metabolizması artar ve çabuk büyür.

Genel Bilgilendirme ve Notlar
- Diğer Yeni dünya türlerine göre bombalama tüyleri yoktur onun yerine size dişlerini göstererek kendini savunur. Savunarak kendini koruyamıyorsa kaçmayı tercih eder, handling yaptığınızda omuzunuza koşarak aşağıya atlar kolayca kaçabilir bu yüzden handling önerilmez.
-Genellikle geceleri dışarı çıkarlar günün geri kalanında yuvasında saklanarak vakit geçirirler.
-yeni hobicilere önerilmez
-Slingler genellikle torfa tünel yapıp büyürler. Yetişkinlere uygun uzun içi boş ağaç kabuğu, bambu kullanılıp güzel bir teraryum yapılabilir.trinidad-chevron-tarantula.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Meridia

Yumurta
Üye
çok yararlı bi çalışma tarantulalara yeni yeni ısınıyorum bu bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

ishakates11

Yumurta
Üye
Merhabalar ben hobiye ye yeni katıldım yeni dünya ne demek.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Merhabalar ben hobiye ye yeni katıldım yeni dünya ne demek.
Amerika'nın keşfinden önce bilinen yerler 'Old World'(Eski Dünya) olarak adlandırılmıştır. Keşiften sonraki bölgeler de 'New World'(Yeni Dünya) olarak adlandırılırmıştır. 'New World' ile genel olarak Batı yarım küre kastedilir. Fakat Okyanusya bölgeleri için de New World tabirini kullanmak yanlış olmaz. Old World bölgelerinde bulunan türlere Old world türleri, New World bölgelerinde bulunanlara ise New World türleri diyoruz.
New World = Amerika, Okyanusya
Old World = Afrika, Asya, Avrupa ve diğer her şey