Prens ve kraliçe adayları ne olacak?

EnesAnT

Yumurta
Üye
Bildiğimiz üzere koloniler belli başlı bir sayıya ulaştıktan sonra kraliçe ve prens adayları oluşmaya başlar peki. bizim kendi evde beslediğimiz bir koloni belirli bir sayıya ulaştıktan sonra prens ve kraliçe adayları oluşturduktan sonra ve uçuş zamanları geldikten sonra yuva ağzına çıkıp uçamayacakları için formikayumda kalacaklar bu bayadır aklımda bir soru olarak kaldı bir türlü çözemedim bir sürü yöntem geldi aklımda ama yeterli olmayacağını düşündüğüm için bir konu açmak istedim. bilgili kişiler yazarsa ve yeni başlayan arkadaşlar için bilgi birikimi olur.

EfeAkkurt-_-

Yumurta
Üye
Bir şey olmaz. Yalnız outworldün kapağı açıksa çıkıp uçarlar. Doğada da bazı sebeplerden ötürü uçuş yapamayan prensesler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bildiğimiz üzere koloniler belli başlı bir sayıya ulaştıktan sonra kraliçe ve prens adayları oluşmaya başlar peki. bizim kendi evde beslediğimiz bir koloni belirli bir sayıya ulaştıktan sonra prens ve kraliçe adayları oluşturduktan sonra ve uçuş zamanları geldikten sonra yuva ağzına çıkıp uçamayacakları için formikayumda kalacaklar bu bayadır aklımda bir soru olarak kaldı bir türlü çözemedim bir sürü yöntem geldi aklımda ama yeterli olmayacağını düşündüğüm için bir konu açmak istedim. bilgili kişiler yazarsa ve yeni başlayan arkadaşlar için bilgi birikimi olur.
Bir şey olmaz. Yalnız outworldün kapağı açıksa çıkıp uçarlar. Doğada da bazı sebeplerden ötürü uçuş yapamayan prensesler sanki işçiymiş gibi çalışabilir.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Yapay ortamda beslediğimiz kolonilerde genel olarak prens ve prenses üretimi görülmüyor zaten. Ama dediğiniz gibi bir üretim söz konusu olamaz mı? Olabilir tabii ki. Ama olursa da uçuş yapamadıkları için kolonide normal işçi gibi çalışırlar ya da diğer işçiler tarafından öldürülürler. Kendi kraliçenizi üretmekten istiyorsanız; ensezm Monomorium gibi istisnai cinsler dışında görülmez ve alateler genelde koloni içinde devamlılık sağlayamaz.