Outworld'e Kum Koymak

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Outworld'e kum, kokusuz kedi kumu benzeri şeyler koyabilir miyim, zararı olur mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Berk1497

Pupa
Üye
İstediğini koy bir şey olmaz. Ama genelde kaynatıp kurutup koymakta fayda var. Bir de şahsi tavsiyem iri taneli kum koyma, ufak taneli olsa daha iyi

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Outworld taban malzemesi ya hiç kullanılmamalıdır ya da cinse göre tercihler farklılık göstermelidir. Lasius, crematogaster gibi ağaç ve taş altlarına kolonileyen ve genelde ormanlık alanlarda bulunan cinslere deniz kumu ya da herhangi bir kum koymak mantıklı değil. Coğrafya bu canlılar için çok önemli bir unsur. Doğal ortamlarına en paralel coğrafyayı yapay olarak onlara oluşturmamız gerekiyor. Bu hususta yalnızca göz zevkine göre karar verilmez.

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Outworld taban malzemesi ya hiç kullanılmamalıdır ya da cinse göre tercihler farklılık göstermelidir. Lasius, crematogaster gibi ağaç ve taş altlarına kolonileyen ve genelde ormanlık alanlarda bulunan cinslere deniz kumu ya da herhangi bir kum koymak mantıklı değil. Coğrafya bu canlılar için çok önemli bir unsur. Doğal ortamlarına en paralel coğrafyayı yapay olarak onlara oluşturmamız gerekiyor. Bu hususta yalnızca göz zevkine göre karar verilmez.
Bu sezon messor çıkacak gibi hissediyorum bana

Alper

Pupa
Üye
ben o hatayı yaptım. çok tavsiye etmiyorum. kum eziyet oluyor. attığınız yemi alıp kuma bulaştırıyorlar kumları taşıyıp test tüpündeki pamuğa yapıştırıyolar felan.

İgnifer

Nanitik
Üye
koymak istersen silis kumları satılıyor onlardan kullanabilirsin ben bu sezon cataglyphis için kullanacağım catalarda kum iyi oluyor yuva ağızlarını kendi isteklerine göre kapatıyorlar kumlarla