Örümcek türü

jhinselengelli

Yumurta
Üye
Evde bulduğum bir örümcek. Geçici olarak kendi çapımda teraryum yaptım fakat türünü bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olur umarım. İkinci olarak ise surekli ikinci fotoğraftaki gibi kendini kapatıp duruyor, bunun sebebi nedir?

IMG_20240202_233404.jpgIMG_20240202_233733.jpg
Kötü kalite için üzgünüm, bu kadar netlik alabiliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Türü Segestria florentina. İkinci fotoğraftaki gibi kapanmasının sebebi saklanacak alan olmaması. Bu tür, tüp şeklinde dar alanlarda yaşar. Bu şekilde bir teraryum uygun değil.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Türü Segestria florentina. İkinci fotoğraftaki gibi kapanmasının sebebi saklanacak alan olmaması. Bu tür, tüp şeklinde dar alanlarda yaşar. Bu şekilde bir teraryum uygun değil.

Çözüm

jhinselengelli

Yumurta
Üye
Küçük bir test tüpü koydum şuan içine ve biraz zaman geçtikten sonra tüpün içine girmiş.Etrafını da kapattım karanlık bir ortam yaptım. Birde ek olarak biraz okudum ve zehirli olduğu söyleniyor bazı yerlerde 7 saat süren bir baş ağrısı yaptığı, bazı yerlerde ise 1 saatte öldürdüğü söyleniyor ?