Ocağın ortasında kraliçe bulabilir miyim

haryn

Yumurta
Üye
Bende sabrediyorum sende sabret mart ayına kadar sonra buluruz rahat ama bu mevsimde bulamayız. :(
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Satın almanıda tavsiye etmem kendin bulup geliştirmek daha eğlenceli olur senin için bende kendim için aynı düşüncedeyim.

cruell

Yumurta
Üye
internette uygun fiyata sadece kraliçe alabileceğin yerler var tavsiye ederim ama şuan çoğu karınca türü kış uykusu zamanında alsanda 2 ay bi süre uygun sıcaklığıda versen çok yumurtalayabileceğini sanmıyorum.

MuratErfidan

Yumurta
Üye
Şuan kraliçeyi ister satın alın, ister bulun(mart gelmeden bulamazsınız) hava soğuk olduğu için kış uykusuna yatırman gerekir. Yani başlamak için sabretmek zorundasın, bu hobinin en zor yanı.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
İnternette uygun fiyata bulabilirsin.
Underground Ant World sitesine bakmanı öneririm fakat bende bu hobiye yeni başlayan biriyim ve ilk önce avlanmayı deneyip eğer elim boş dönersem almayı düşünüyorum. Sana da böyle yapmanı tavsiye ederim çok daha zevkli olur.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Kışın uçan messor türleri var ancak denk gelmeniz zor. Kendimden örnek vermek gerekirse 9 ocak 2021de bir messor uçuşuna denk gelmiştim.
hocam ayrıca sürekli yağmur da yağdığı için ve hava soğuk olduğu için ava çıkma imkanı çok kısıtlı oluyor. dediğiniz gibi çok zor.

unsalkus

Yumurta
Üye
havalar ısınınca bende çıkacağım ava Silivri tarafındayım burda rahat bulurum gibi duruyor

fureagle

Pupa
Üye
Ben k.maraştayım yoğun kar var böyle giderse 2-3 hafta daha karlar erimeyecek gibi görünüyor.Bu yüzden beklemek zorundayım artık.
Bende Gaziantepteyim bizim burasıda çok kar olduğu için dayanmak zorundayım.Martı nisani beklemekten başka çaremiz yok gibi🤷‍♂️