Nodus kraliçem

RZ4

Yumurta
Üye
image.jpg
02917BD3-3F84-4187-8DCE-EEC370E784A9.jpeg
Geçen hafta perşembe günü bulduğum bu Cataglyphis kraliçemin kaldığı pet şişede böyle beyaz şeyler var yumurta olma ihtimalleri var mı acaba, hobiye ara verdiğim için şu anlık hiç bi malzemem yok o yüzden pet şişede kaliyo ve karanlık bi ortamda kalmıyo. Bu sebeple sormak istedim.

RZ4

Yumurta
Üye
Daha doğrusu dolabın içinde ama yeteri kadar karanlık sağlıyo mu emin değilim.

Emir123

Media
Üye
Ekli dosyayı görüntüle 27014
Ekli dosyayı görüntüle 27015
Geçen hafta perşembe günü bulduğum bu Cataglyphis kraliçemin kaldığı pet şişede böyle beyaz şeyler var yumurta olma ihtimalleri var mı acaba, hobiye ara verdiğim için şu anlık hiç bi malzemem yok o yüzden pet şişede kaliyo ve karanlık bi ortamda kalmıyo. Bu sebeple sormak istedim.
Heba etme hayvanı, outworld ve un kurdu vs olmadan yaşamaz, su bile yok 5 gündür ne içiyor hayvan böyle birşey olurmu yahu

RZ4

Yumurta
Üye
Heba etme hayvanı, outworld ve un kurdu vs olmadan yaşamaz, su bile yok 5 gündür ne içiyor hayvan böyle birşey olurmu yahu
Dostum tabi ki şekerli suyunu falan veriyorum zaten ihtiyacım olan şeyleri tekrar sipariş ettim, kargoyu bekliyorum sadece gözüme çarptı merak ettim sadece.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Hiçbiri yumurta değil. En azından yakındaki bir eczaneye gidip bir şırınga alsaydınız. Kraliçe Nodus olmayabilir net fotoğraflar gerekli.

Emir123

Media
Üye

Ekli dosyayı görüntüle 27014
Ekli dosyayı görüntüle 27015
Nodus olmak için çok küçük geldi bana, minör nodus kadar anca, bendeki Nodus Kraliçeleri 2.5 katı bunun

RZ4

Yumurta
Üye
image.jpg
Hiçbiri yumurta değil. En azından yakındaki bir eczaneye gidip bir şırınga alsaydınız. Kraliçe Nodus olmayabilir net fotoğraflar gerekli.
Açıkçası bilmiyorum daha önce beslediğim yaklaşık Formica kraliçem boyutlarında hatta biraz daha büyük galiba.

ELVERiCi1453

Pupa
Üye
Eğer kraliçeyi bu şartlar altında bakmaya devam edersen çok yakında ölüp gidecek, gerçekten hobiye ara verip tekrar başladığına emin misin ? Bana yeni başlayanlardan bile daha tecrübesizmişsin gibi geldi.

RZ4

Yumurta
Üye
Eğer kraliçeyi bu şartlar altında bakmaya devam edersen çok yakında ölüp gidecek, gerçekten hobiye ara verip tekrar başladığına emin misin ? Bana yeni başlayanlardan bile daha tecrübesizmişsin gibi geldi.
Kraliçenin 1 haftada 4 gün boyunca bütün ihtiyaçlarını giderdim (çok fazla stres olmasın diye 4 gün), gidermeye de devam ediyorum. Pet şişeye koyma sebebim de daha önceden AntsCanada adlı youtube kanalında adamın benim yaptığım şekilde kraliçe besleyip başarılı olduğunu gördüm (illa cinsler arası farklılıklar olur ama elimde malzeme yokken bunu uygulayabildim siz uyarana kadar da yanlış bi şey yaptığımı düşünmüyodum). Ayrıca eleştirmek yerine hatalarımı söylemek sence de daha mantıklı değil mi amaç birbirimize yardım etmek değil mi zaten.

Mustafay

Pupa
Üye
Lütfen kargonuz gelene kadar şişede bekletmeyin bulabiliyorsanız test tüpü veya şırınga kullanın eğer onuda bulamadıysanız kısa süreliğine peynir kabında bakın kabın içine ıslak bir pamuk koyun ve kabın kapağını delin kraliçenize şekerli su vermenize gerek yok kraliçe nasıl hayatta kalacak kargo gelene kadar şişenin içerisinde hayatta kalamaz dediğimi yapın.

RZ4

Yumurta
Üye
Lütfen kargonuz gelene kadar şişede bekletmeyin bulabiliyorsanız test tüpü veya şırınga kullanın eğer onuda bulamadıysanız kısa süreliğine peynir kabında bakın kabın içine ıslak bir pamuk koyun ve kabın kapağını delin kraliçenize şekerli su vermenize gerek yok kraliçe nasıl hayatta kalacak kargo gelene kadar şişenin içerisinde hayatta kalamaz dediğimi yapın.
Teşekkür ederim ☺️. Peki neden pet şişede besleyemiyoruz merak ettim sebebini söylerseniz mutlu olurum.

ErenBakiToklu

Yumurta
Üye
Teşekkür ederim ☺️. Peki neden pet şişede besleyemiyoruz merak ettim sebebini söylerseniz mutlu olurum.
pet şişe onun için çok büyük sitrese girer, uygun nem sağlanmaz, içeride hareket ettikçe pat küt düşer ayrıca senide koca bir pet şişeye koysak ölmesen bile aşırı rahatsız olursun karayı yersin