Nereden Örümcek Bulabilirim?

Kutay

Nanitik
Üye
güvenilir yurt içi tarantula değil daha küçük orta boy örümcekler satan yerler var mı yok ise doğadan 1 tane bulmak istiyorum

Topirak

Media
Üye

Mantis_

Majör
Deneyimli Hobici
Üye
Maalesef Türkiye'de hobide tarantula harici örümcek bulunmuyor.

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Şu arkadaşa bayılıyorum ama esaret altında yem kabul etmeyeceği için alamıyorum
Sabit bir yuvası var haftada 1-2 kez rahatsız etmeden izliyorum 😅
Kurt örümceklerinin canlı yem kabul etmeyeceğini düşünmüyorum fakat kurt örümcekleri yalnız kalmak isteyen yalnız canlılardır. Doğada da rastladığımda rahatsız edildiklerinde direk hızlıca kaçıyorlar ve inanılmaz hızları var. Beslemek isteyip teraryumunun kapağını açarsanız kolaylıkla fırlayabilir diye düşünüyorum. Ek olarak kaçışa elverişli bir teraryum kullanmamalısınız

Mantis_

Majör
Deneyimli Hobici
Üye
Kurt örümceklerinin canlı yem kabul etmeyeceğini düşünmüyorum fakat kurt örümcekleri yalnız kalmak isteyen yalnız canlılardır. Doğada da rastladığımda rahatsız edildiklerinde direk hızlıca kaçıyorlar ve inanılmaz hızları var. Beslemek isteyip teraryumunun kapağını açarsanız kolaylıkla fırlayabilir diye düşünüyorum. Ek olarak kaçışa elverişli bir teraryum kullanmamalısınız
Kurt örümceklerinin yuvaları derin çukurlar şeklinde oluyor. Taban malzemesini yüksek koyarsa bir problem olmayacaktır, yuva yapınca kaçmaz. Tünel türü tarantulalar gibi bir teraryum uygun olacaktır.