Nem Oranı

beratulker

Yumurta
Üye
Merhaba hobidaşlar, KÇ5 de geçen nem muhabbeti aklımda bir kaç soru bıraktı;

Nem oranının fazla olması karıncalar da nasıl bir tepki yaratır?

Yüksek nem oranı zarar verir mi verirse zarar ne olur?

Karıncalar daha fazla veya daha az nem istediğini nasıl belli eder veya nasıl anlarız?

fureagle

Nanitik
Üye
Merhaba hobidaşlar, KÇ5 de geçen nem muhabbeti aklımda bir kaç soru bıraktı;

Nem oranının fazla olması karıncalar da nasıl bir tepki yaratır?

Yüksek nem oranı zarar verir mi verirse zarar ne olur?

Karıncalar daha fazla veya daha az nem istediğini nasıl belli eder veya nasıl anlarız?
Nem fazla olursa boğulabilirler diye biliyorum.Her türün farklı nem değerleri vardır ona göre ayarlıyabilirsin.

bulutsensei

Nanitik
Üye
usta nemin ortalama bir derecesi var, genel olarak tuğkan abinin videolarından da bakabilirsin. ortalama olarak söyledim derece konusunu. özellikle şu şu derece diye bir şey yok fakat az nem de çok nem de zararlı olabiliyor.

beratulker

Yumurta
Üye
usta nemin ortalama bir derecesi var, genel olarak tuğkan abinin videolarından da bakabilirsin. ortalama olarak söyledim derece konusunu. özellikle şu şu derece diye bir şey yok fakat az nem de çok nem de zararlı olabiliyor.
Yani ortalama bi nem derecesi var evet biliyoruz fakat fazla nem derecesinde ne olur bunu merak ettim açıkçası, uyku modundalar gibi bişey diyordu yani fazla nem onları uyutuyor mu acaba

bulutsensei

Nanitik
Üye
fazla nem baygınlaştırıyor sanırsam, o yüzden dengeyi korumak genel olarak önemli.
Yani ortalama bi nem derecesi var evet biliyoruz fakat fazla nem derecesinde ne olur bunu merak ettim açıkçası, uyku modundalar gibi bişey diyordu yani fazla nem onları uyutuyor mu acaba