Neden yumurtlamıyor

SemihSeberr

Yumurta
Üye
Perşembe günü camponotus kraliçesi buldum. ara sıra kontrol ediyorum fakat yumurtlamıyor. ve test tüpü içindeki pamukları koparıp yuvarladığını farkettim. streste miyoksa döllenmemiş olabilir mi? bulduğumda kanatlarını dökmüştü.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Camponotus gibi stresli cinslerin ortama alışmaları zaman alabiliyor. İlk haftalarda stres belirtileri ve pamuk çekme gibi kaçmaya çalışmalarını gözlemleyebiliyoruz. Bu süreçte yapılması gereken şey canlıyı rahatsız etmemek, coverı açıp bakmamak, ışık almamasını sağlamak olacaktır.

SemihSeberr

Yumurta
Üye
Camponotus gibi stresli cinslerin ortama alışmaları zaman alabiliyor. İlk haftalarda stres belirtileri ve pamuk çekme gibi kaçmaya çalışmalarını gözlemleyebiliyoruz. Bu süreçte yapılması gereken şey canlıyı rahatsız etmemek, coverı açıp bakmamak, ışık almamasını sağlamak olacaktır.
Her gün 1 kez bakıyordum. Strese girebileceğini düşündüğümden. Bir kaç gün hiç ellemeden burakacağım yumurtlarsa tekrar yazarım teşekkürler =)

Akdemirumut2009

Yumurta
Üye
bende camponotus besliyordum şimdi alışmaları zor oluyor ama sen eğerki hergün bakıyorsan strestedir ama bence 5 günde bir bakabilirsin ben ilk başladığım zamn bende günde 4 defa bakıyordum sonradan alıştım kraliçe kanatlarını döktüyse boşver 1 hafta bakma sonra bak ama kanatlı ise yiyecek koyman gerekebilir

minikarinca

Yumurta
Üye
Perşembe günü camponotus kraliçesi buldum. ara sıra kontrol ediyorum fakat yumurtlamıyor. ve test tüpü içindeki pamukları koparıp yuvarladığını farkettim. streste miyoksa döllenmemiş olabilir mi? bulduğumda kanatlarını dökmüştü.
Benimkide aynı durumda