Ne yapabilirim

hi_Name

Yumurta
Üye
Un kurdunu almam gerekiyor 1 günü doldurdu fakat ortaya gelmişler nasıl un kurdunu alabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_20230716_171516.jpg
    IMG_20230716_171516.jpg
    34.2 KB · Görüntüleme: 27
Moderatör tarafında düzenlendi:

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Lasius ilk işçiye kadar beslenmeye ihtiyaç duymaz. Ben işçi göremedim neden beslediğinizi de anlamadım. Un kurdunun ufacık bir bölümünü ilk işçiler çıkınca vermeniz yeterli olur. Görseldeki un kurdunun 1/4’ü kadarını verebilirsiniz. Normalde kuru bölgede kalabilir bir sorun teşkil etmez ama ıslak pamuğa yakın olduğu için küf, mantar yapabilir almanızda fayda var. Barbekü çubuğunu kestiğiniz yere sokup çıkartabilirsiniz. Cımbızla alabileceğinizi sanmıyorum bayağı derinde.

hi_Name

Yumurta
Üye
Lasius ilk işçiye kadar beslenmeye ihtiyaç duymaz. Ben işçi göremedim neden beslediğinizi de anlamadım. Un kurdunun ufacık bir bölümünü ilk işçiler çıkınca vermeniz yeterli olur. Görseldeki un kurdunun 1/4’ü kadarını verebilirsiniz. Normalde kuru bölgede kalabilir bir sorun teşkil etmez ama ıslak pamuğa yakın olduğu için küf, mantar yapabilir almanızda fayda var. Barbekü çubuğunu kestiğiniz yere sokup çıkartabilirsiniz. Cımbızla alabileceğinizi sanmıyorum bayağı derinde.
Fotoğraf da çıkmamış 6 tane işçisi var o yüzden verdim.Yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bakacağım çaresine artık.

Mustafay

Pupa
Üye
Un kurdunu temizlediniz mi temizlemezseniz kolonin zehirlenebilir.