Ne İle Yama Yapılabilir

Yunusemree

Larva
Üye
Ytong formikaryum yaptım fakat küçük bir kısmı kırıldı oraya neyle yama yapılabilirim? Un,su,tuz ile bi hamur yapıp uygulamak geldi aklıma ama sormadan yapmak istemedim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 31
Moderatör tarafında düzenlendi:

Teodora

Yumurta
Üye
Camı yapıştırıken kullanılan silikon da kimyasal zaten. Sen risk almak istemezsen sen bilirsin.
camı yapıştırırken antibakteriyel akvaryum silikonu kullanıyoruz bu sorun çıkarmıyor. ama alçıya temas eden karıncalarda ölüm olabiliyor. alçı yapacaksan eğer yaptıktan sonra silis kum dök üstüne beyaz yapışsın. alçıyla teması kesilir karıncaların.

Yunusemree

Larva
Üye
camı yapıştırırken antibakteriyel akvaryum silikonu kullanıyoruz bu sorun çıkarmıyor. ama alçıya temas eden karıncalarda ölüm olabiliyor. alçı yapacaksan eğer yaptıktan sonra silis kum dök üstüne beyaz yapışsın. alçıyla teması kesilir karıncaların.
hamur yapsam olmazmı camı mıknatıs ile sabitlemeyi düşünüyorum

Teodora

Yumurta
Üye
uzun süre dayanacağını düşünmüyorum hemde hamur yani çürüyebilir zamanla küflenebilir. alçıyı yapıp üstüne dediğim gibi silis kum dökebilirsin.
kırılan kısmın parçası tüm ise japonla yapıştırabilirsin. iyice havalandığında sorun kalmaz.

Yunusemree

Larva
Üye
uzun süre dayanacağını düşünmüyorum hemde hamur yani çürüyebilir zamanla küflenebilir. alçıyı yapıp üstüne dediğim gibi silis kum dökebilirsin.
kırılan kısmın parçası tüm ise japonla yapıştırabilirsin. iyice havalandığında sorun kalmaz.
teşekkür ettim 🤗

Begonza

Media
Üye
youtube'de birisi tetramorium için formikaryum yaparken akvaryum silikonu kullanmamıştı. Sorun da çıkmamıştı. Normal silikonu deneyen oldu mu.

erennn

Larva
Üye
direk akvaryum silikonuyla kapatmayı da deneyebilirsin

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Geçmişte formikaryum yaparken kırılan bir parçayı akvaryun silikonu kullanarak geri yapıştırmıştım. Herhangi bir sorun çıktığını hatırlamıyorum fakat çok sağlam olmayabilir yine de. Bir de özellikle küçük bir tür için kullanılacaksa iyice silikonla kapatılmazsa kaçmalarıyla sonuçlanabilir.