Natrix natrix

Otherfaceofgod

Yumurta
Üye
Merhabalar iki gun once natrix natrix cinsi bir yilan sahiplendim fakat teraryum hakkinda suphelerim var bilgi edinmek istiyorum. Yardimci olabilir misiniz rica etsem? Ayrica kis uykusu vakti geldiginde kis uykusuna yatmasini istiyorum dogal dengesini bozmamak icin. Kis uykusuna yatabilmesi icin nasil bir ortam hazirlamaliyim? Ayni zamanda aldigimdan beri hic yemek yemedi. Strese bagli oldugunu dusunuyorum elimden geldigince yedirmeye calistim fakat yemiyor ne yapmam gerekir?

Ekli dosyalar

• D484BF48-2CFD-47B9-960D-C98F4CA8FCCA.jpeg
    D484BF48-2CFD-47B9-960D-C98F4CA8FCCA.jpeg
    33.4 KB · Görüntüleme: 86

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İlk öncelikle bu canlıyı almadan önce yeterli bilgiye sahip değilseniz almamalıydınız. Rahatsız edildiklerinde bazen ağzını açıp sırt üstü yatar ve ölü taklidi yapar. Yem olarak ne veriyorsunuz bilmiyorum ama balık deneyebilirsiniz, semender deneyebilirsiniz, tatlı su karideslerini vs deneyebilirsiniz ayrıca. Kemirgen de verebilirsiniz. Akvaryum tarzı bir teraryumda besleyecekseniz eğer eğimli bir ortam oluşturabilirsiniz. Hem su hemde kara bulunduran teraryum kurulumu işinizi görür. Ekim gibi yatırılıp, Mart ayında uyandırabilirsiniz. Su yılanlarında kış uykusu nasıl oluyor bilmiyorum.

Otherfaceofgod

Yumurta
Üye
İlk öncelikle bu canlıyı almadan önce yeterli bilgiye sahip değilseniz almamalıydınız. Rahatsız edildiklerinde bazen ağzını açıp sırt üstü yatar ve ölü taklidi yapar. Yem olarak ne veriyorsunuz bilmiyorum ama balık deneyebilirsiniz, semender deneyebilirsiniz, tatlı su karideslerini vs deneyebilirsiniz ayrıca. Kemirgen de verebilirsiniz. Akvaryum tarzı bir teraryumda besleyecekseniz eğer eğimli bir ortam oluşturabilirsiniz. Hem su hemde kara bulunduran teraryum kurulumu işinizi görür. Ekim gibi yatırılıp, Mart ayında uyandırabilirsiniz. Su yılanlarında kış uykusu nasıl oluyor bilmiyorum.
Yem olarak lepistes ve tetra veriyorum zaten akvaryum yariya kadar su dolu oldugundan baliklar da icinde yuzuyor. Istedigi zaman yiyebilecegi sekilde ayarladim yani. Kara ihtiyaci icinse yuksek bir kaya koydum. Tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin :)

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Yem olarak lepistes ve tetra veriyorum zaten akvaryum yariya kadar su dolu oldugundan baliklar da icinde yuzuyor. Istedigi zaman yiyebilecegi sekilde ayarladim yani. Kara ihtiyaci icinse yuksek bir kaya koydum. Tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin :)
Lepistes ve tetra oldukça küçükler umarım yetiyordur. Rica ederim ;)

Otherfaceofgod

Yumurta
Üye
Lepistes ve tetra oldukça küçükler umarım yetiyordur. Rica ederim ;)
Henuz kendisi de kucuk oldugu icin kucuk baliklar vermeyi daha uygun gordum cunku akvaryumdaki buyuk baliklari yemedi mesela kendisi kucuk oldugu icin o yuzden lepistes ve tetra veriyorum

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tamamdır nasıl uygun görürseniz tabikide. Keyifli hobiler😅

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
Yaşam alanı görsellerini çekebilir misiniz? Şu sıra karşıma çok çıkmaya başladı, merak ettim açıkcası.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Doğadan mı aldınız yoksa doğadan alan birisinden mi aldınız?

Otherfaceofgod

Yumurta
Üye
Yaşam alanı görsellerini çekebilir misiniz? Şu sıra karşıma çok çıkmaya başladı, merak ettim açıkcası.
Simdilik boyle fakat kendisi buyudukce akvaryumu da buyutecegim

Ekli dosyalar

• DA88F3BA-97F3-4C52-9E22-F78D55CCB2EE.jpeg
    DA88F3BA-97F3-4C52-9E22-F78D55CCB2EE.jpeg
    43.3 KB · Görüntüleme: 44

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Sanirim dogadan alan birinden aldim cunku nereden geldigini sordugumda pek bir sey soylemedi dogadan almis oldugunu varsayiyorum
Aslında canlı için en iyisi doğada uygun bir ortama salmanız olacaktır çünkü muhtemelen elinizde ölecektir, benden söylemesi.