Nasıl beslemeliyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruzgar144

Yumurta
Üye
Elimde 6 adet camponotus kraliçesi var . Henüz yumurtlamadılar ama yine de bilgi almak için bu konuyu açtım . İlk işçi çıktıktan sonra protein takviyesi ve şekerli su takviyesini ne sıklıkta yapmalıyım? Koloniyi boostlamak istemiyorum yavaş yavaş izleyerek büyümelerini istiyorum.
İyi hobiler .

Ekli dosyalar

• IMG_20220417_171513.jpg
    IMG_20220417_171513.jpg
    54.5 KB · Görüntüleme: 18

Nazmiefe

Pupa
Üye
Öncellikle 6 tane bence çok fazla mesale ben bulamıyorum hiç componotus kraliçesi hem doğayada zararlı 4 tane yeterde artar bile. Boostlamak istemiyorsanız haftada bir besleyebilirsiniz hatta böyle çok çok yavaş gelişsinler istiyorsanız 8 9 gün sonra verebilirsiniz. Bu bile fazla bence. Keyifli hobiler.

Bahadur

Yumurta
Üye
Elimde 6 adet camponotus kraliçesi var . Henüz yumurtlamadılar ama yine de bilgi almak için bu konuyu açtım . İlk işçi çıktıktan sonra protein takviyesi ve şekerli su takviyesini ne sıklıkta yapmalıyım? Koloniyi boostlamak istemiyorum yavaş yavaş izleyerek büyümelerini istiyorum.
İyi hobiler .
6 adet fazla koloniler büyüdüğü zaman bakamayacaksın aynı türse max 3 tane yeter diğerlerini sahiplendire bilirsin ya da biraz büyütüp satıp kendine hobi için malzemeler ala bilirsin.

Bora

Larva
Üye
İyi hobiler .

6 Tane diğer arkadaşlarında dediği gibi Çok Çok Fazla Belki Benim Bir kere daha söylemem birşey değiştirmeyecek ama Vomğonotus çiftliği kurmayacaksanız 6 adet Acayip fazl Enn ünlü Youtuber lar Bile Maxxx 4 tane falan alıyor belki Aradığınız Cevap Bu değil Ama Minimum 3 tanesini falan ya büyütüp Satabilir veya Şuan daha büyümeden direk Salabilirsiniz Ama 6 tane ile Componotus çiftliği kurarsınız birde sadece Cınponotusda Beslemiyeceksiniz büyük ihtimalle
————İyi Hobiler 🐜🙂

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...