Multi Queen

58aka

Nanitik
Üye
Yeni yumurtlamış bir tetramorium kraliçem var yeni buldum aynı tür kraliçemi koysam Multi Queen olur mu ?

efetrhan

Pupa
Üye
tetramoriumlarda bu iş biraz coinflip dostum. deneyebilirsin ama ya olur ya olmaz yani.

Yetkin

Nanitik
Üye
aynı tür olduğunu nerden biliyorsunuz?

Begonza

Media
Üye
Aynı uçuşta falan bulmadıysan ve aynı tür olduğunu düşünmüyorsan yapma bence.

Antquenn

Larva
Üye
Yeni yumurtlamış bir tetramorium kraliçem var yeni buldum aynı tür kraliçemi koysam Multi Queen olur mu ?
Tapinoma kolonisi bende bakıyorum 2 li ve 3 lu kolonim vardı birleştirdim fakat 3 lu koloni tüm kraliçeleri öldü. Eğer esaret altında olurlarsa tapinomalarda ölüyor kraliçeler haberin olsun

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Tapinoma kolonisi bende bakıyorum 2 li ve 3 lu kolonim vardı birleştirdim fakat 3 lu koloni tüm kraliçeleri öldü. Eğer esaret altında olurlarsa tapinomalarda ölüyor kraliçeler haberin olsun
Hayır Tapinomalarda multi oluyor. Koloni birleştirmek farklı konu.

58aka

Nanitik
Üye
Multi başarılı oldu arkadaşlar ilk bi kavga etçekler gibi oldu falan ama baktım yumurtlamis ekledim kraliçede

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Yumurtladıktan sonra kesinlikle tavsiye etmiyorum. Umarım sonradan bir problem çıkmaz.

Yetkin

Nanitik
Üye
Kafasından abdomenine hiçbir farkı yok
zaten gözle ayırt edebileceğiniz farklar yok, gözünüze aynı görünmeleri aynı tür olduğunu belirtmiyor farklı uçuşlarda bulduğunuz için ayrı olması daha olası ayırsanız iyi olur şuanda ilk eklediğinizde hemen birbirlerini kesmemiş olmaları başarılı olduğunu anlamına gelmiyor multi denemelerinde

58aka

Nanitik
Üye
İlk işçiler çıktı şuanlık hiçbiri sıkıntı yok.Ben yakın zamanlarda ve yakın bölgelerde bulduğum için ayni uçuşta olabilme ihtimali yüksek olduğunu düşünüp bu riski alıp denemek istedim bu konuda haklısıniz tamamen.
zaten gözle ayırt edebileceğiniz farklar yok, gözünüze aynı görünmeleri aynı tür olduğunu belirtmiyor farklı uçuşlarda bulduğunuz için ayrı olması daha olası ayırsanız iyi olur şuanda ilk eklediğinizde hemen birbirlerini kesmemiş olmaları başarılı olduğunu anlamına gelmiyor multi denemelerinde

eneeess

Pupa
Üye
İlk işçiler çıktı şuanlık hiçbiri sıkıntı yok.Ben yakın zamanlarda ve yakın bölgelerde bulduğum için ayni uçuşta olabilme ihtimali yüksek olduğunu düşünüp bu riski alıp denemek istedim bu konuda haklısıniz tamamen.
bol protein ver

Emir123

Media
Üye
Az önce nitens denedim bende, bir taraf 14 işçi tek kraliçe, diğer taraf 4 kraliçe ve yumurta baktım işçiler koşuşturmaya başladı hemen ayırdım arkadaşların dediği gibi 50/50

BKomega

Yumurta
Üye
kanka bende 3 tane kraliçe vardı anlaşmışlardı 1 gün olmadan yumurtlamaya başladılar deneyebilirsin birbirlerine saldırmıyolar gözlemlediğim kadarıyla

Antquenn

Larva
Üye
kanka bende 3 tane kraliçe vardı anlaşmışlardı 1 gün olmadan yumurtlamaya başladılar deneyebilirsin birbirlerine saldırmıyolar gözlemlediğim kadarıyla
Yalnız arkadad demiş ki yumurtlayan kraliçenin yanına koydam Multi olur mu demiş ama sen herhalde baştan itibaren koymuşsun . Yani yumurtlayan bir kraliçenin yanına aynı türde olsa bir başka kraliçe koyup fantazi aramaya gerek yok