Muhabbet kuşum

MaviMessor

Larva
Üye
Muhabbet kuşumu alalı 2 ay oldu yavruyken almıştım ilk günden elimden yem yedirdim, omuzumda gezdiriyorum evdeyken ama parmağımı uzatınca tereddüt ediyor ilk başta gelmek istemiyor ama biraz üzerine götürünce geliyor, yanında yaklaşınca yavaş yavaş uzaklaşıyor, kendini hiç sevdirmiyor, zaten bize kendi isteği ile hiç yaklaşmıyor, sadece birkaç gün önce masadan koluma uçtu ama birdaha gelmedi.

Ne yapabilirim? sizce daha erken olduğu için mi birde zamanla kendini sevdirir mi?

İlk geldiği gün;
IMG_20230929_160047.jpg

Şu an ki hâli;
IMG_20231027_171158.jpgIMG_20231027_170951.jpg

darkness

İşçi Karınca
Üye
Zamanla kendini sevdirecektir.

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Dal darı alıp ödül olarak verebilirsin. Mesela gel diyip eline alıp daldarını kuşa yedirsen ve sürekli tekrar etsen buna alışacaktır ve senin eline gel dediğinde gelecektirBu sadece dal darı değil marul yada kuşun sevdiği herhangi bir yiyecek olabilir.Ben öyle yapmıştım bizim kuşa

Caisssa

Yumurta
Üye
Kuşunuz çok tatlıymış valla uzun yıllara diyeyim, BeyDiesT dediği gibi elinize küçük bir dal darı parçası alın parmağınızı kuş tünekteyken ayaklarının altından alın direk parmağınıza geçecektir zaten her aldığınızda onu dal darı ile ödüllendirin ve tekrar tüneğe koyun bunu sürekli olarak tekrar edebilirsiniz günde 15-30dk. Bunun haricinde çağırma eğitimi verebilirsiniz ilk önce bir parmağınızla dal darıyı tutun bir parmağınızıda sopa gibi açın dal darıyı yemek için kuşunuz parmağınıza uçsun ilk seferde uçmuyorsa yakın bir noktadan yaptırın. Bu eğitimleri verirken tek kelime söylemeye özen gösterin "gel,geç,ismi" tarzı.

Osbziw

Yumurta
Üye
Kuşunuz çok güzelmiş bir kere hayırlı olsun kardeşim. Eğer kuşun hem sevdiriyor veya halsiz duruyorsa hasta olabilir ama sadece sevdiriyor yemek verince geliyorsa bir tane dal darı al ve acıktığında göster mutlaka gelir gelmezse zaten sevmiyordur zamanla alışır.

Hadi Allaha emanet kardeşim!

MaviMessor

Larva
Üye
Dedikleriniz için teşekkür ederim, söylediklerinizi yaptım kuşuma parmağımı kaldırıp gel dediğimde bazen gelmesede parmağıma uçuyor, bunu böyle birkaç hafta tekrar edicem