Muhabbet Kuşu

Yiğit_ktkc

Yumurta
Üye
Arkadaşlar 2 sorum olacaktı
Başta biraz bilgi vermek adına 2 tane muhabbet kuşu besledim ama 2 sinide ben alıştırmadım babam alıştırdı ve yeni aldığım muhabbet kuşunu alıştırmadı yani bi nevi bana saldı nerdeyse 1 ay oldu ve hayla ürkek bi hayvan

1. Sorum
Nasıl güvenini alabilirim yani bana nasıl güvenir

2. Sorum

Bugün ona dal darı aldım kafesine koydun mu yiğiyor ama elimden yemiyor ne yapmalıyım?

RüzgarDeveci07

İşçi Karınca
Üye
1. Sesiz ortamda sadece bir parmağına al eğer tüm parmağını açarsan pençe sanar bildiklerim bunlar.
2 ilk önce elinize alışmalı sonra elinizde yem yemeye alıştırın

Musta

Yumurta
Üye
Arkadaşlar 2 sorum olacaktı
Başta biraz bilgi vermek adına 2 tane muhabbet kuşu besledim ama 2 sinide ben alıştırmadım babam alıştırdı ve yeni aldığım muhabbet kuşunu alıştırmadı yani bi nevi bana saldı nerdeyse 1 ay oldu ve hayla ürkek bi hayvan

1. Sorum
Nasıl güvenini alabilirim yani bana nasıl güvenir

2. Sorum

Bugün ona dal darı aldım kafesine koydun mu yiğiyor ama elimden yemiyor ne yapmalıyım?
Kuşu avcunuzls tutmayın asla güveni kırılır kafese oyuncak ayna vb şeylerde koymayın sizle ilgilensin

Yiğit_ktkc

Yumurta
Üye
Hocam öncelikle kuşun kafesi yuksek bir noktada olursa kendini güvende hisseder kuşların ağaca yuva yapması misali gibi bir dolabın üstüne falan yada duvara çivi çakıp kafesi oraya asabilirsin
Televizyon ünitesinin üstünde