Moriolar Hastalandı

Ghar

Yumurta
Üye
Selamlar geçen hafta besleme yaparken morilardan bir iki tanesinin diğerlerine göre çok daha yumuşak ve ölü gibi olduğunu fark ettim, hemen yaşadıkları kabı ve yataklıklarını değiştirdim fakat değişen bir şey olmadı. Bu durumda moriolar ile besleme yapmaya devam etmeli miyim ?

(Yaklaşık 2 yıldır morio besliyorum ve havuç, patates veriyorum.)

EmreCaN06

Yumurta
Üye
nem oranı fazladır kaç günde bir veriyosun ?

EmreCaN06

Yumurta
Üye
ilginç renklerinde bi degişim varmı,hasta olanın fotografı varsa atabilirmisin.
veyahutta farklı bi durum gerçekleştimi 2 yıldır besliyorum diyosun mutlaka bi farklılık vardır bozuluş patates felan vermiş olabilirsin yataklıgını kontrol etmeni tavsiye ederim dikkatlice incele

Ghar

Yumurta
Üye
ilginç renklerinde bi degişim varmı,hasta olanın fotografı varsa atabilirmisin.
veyahutta farklı bi durum gerçekleştimi 2 yıldır besliyorum diyosun mutlaka bi farklılık vardır bozuluş patates felan vermiş olabilirsin yataklıgını kontrol etmeni tavsiye ederim dikkatlice incele
Yataklığı ve yaşadıkları kutuyu komple değiştirdim fakat bir şey ile karşılaşmadım. Herhangi bir renk değişimi de yok dediğim gibi sadece aralarından bazıları aşırı yumuşak ve halsiz.

EmreCaN06

Yumurta
Üye
Yataklığı ve yaşadıkları kutuyu komple değiştirdim fakat bir şey ile karşılaşmadım. Herhangi bir renk değişimi de yok dediğim gibi sadece aralarından bazıları aşırı yumuşak ve halsiz.
dostum hastalıkları hakkında pek bi bilgim yok forumlardada hiç karşılaşmadım ama bakteri ve parazit olma olasılıgı yüksek olabilir, bir kaç ay daha gözlemle eger devam ediyorsa tavsiyem farklı bi kültürden tekrar üretime geç

Ghar

Yumurta
Üye
dostum hastalıkları hakkında pek bi bilgim yok forumlardada hiç karşılaşmadım ama bakteri ve parazit olma olasılıgı yüksek olabilir, bir kaç ay daha gözlemle eger devam ediyorsa tavsiyem farklı bi kültürden tekrar üretime geç
Yarın yeni morio sipariş edeceğim. Bunları bir kenara ayırdım gözlemliyorum

EmreCaN06

Yumurta
Üye
son dkka aklıma gelen birşey var eger yumuşak olanların boyutları büyükse pupa evresine geçiş için yumuşamış olabilir o yumuşak olanları ayır

Okan

Pupa
Üye
Eskişehirin soğukluğunu tahmin edebiliyorum, soğuktan ölmüş messor kraliçem bile var.
Sıcak petler var elektrikli linkini bulursam atarım