Mite sorunu olan işçisiz kraliçeme böyle birşey yaptım mite sorunu çözülürmü

Kutay

Nanitik
Üye
yani çok ufak bir parça limonu tübün içine koyup tübün ağzını pamuk yerine sineklikle kapatsaydın daha iyi olurdu sineklik sert değilse tübün içine limonu koyup sinekliği biraz büyük kesip lastikle sıkıştırabilirsin

Kutay

Nanitik
Üye
şu şekil yani, örnek biraz garip :D

Ekli dosyalar

• resim_2023-04-22_210205353.png
    resim_2023-04-22_210205353.png
    115.3 KB · Görüntüleme: 37

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
limon koymanıza gerek yok kraliçe yuvadan çıkmayacaktır havalandırmayı iyi tutmaktan başka yapabilceğiniz bir şey yok gibi tüpte tohum vs bulundurmayın mitelar beyaz mı ?

Begonza

Media
Üye
Böyle de olur ama ilk çıkan işçiler bağladığın kaba koyduğun besini almaz

Kutay

Nanitik
Üye
Nie almasınnlar limonun hiçbir yan etkisi olmaz karincalarda
o anlamda demiyor. ilk çıkan nanitikler outworlde, dış dünyaya çıkmaktan kaçınırlar o yüzden genellikle koloni 20-30 işçiye ulaştıktan sonra outworld bağlarlar. aksi takdirde outworld yokmuş gibi tüplerinde takılırlar en fazla yuva agzına cıkarlar, buda dış dünyadaki besinleri farkedemeyip aç kalmalarına proteinsiz kalmalarına yol açabilir

58aka

Nanitik
Üye
o anlamda demiyor. ilk çıkan nanitikler outworlde, dış dünyaya çıkmaktan kaçınırlar o yüzden genellikle koloni 20-30 işçiye ulaştıktan sonra outworld bağlarlar. aksi takdirde outworld yokmuş gibi tüplerinde takılırlar en fazla yuva agzına cıkarlar, buda dış dünyadaki besinleri farkedemeyip aç kalmalarına proteinsiz kalmalarına yol açabilir
Ben ilk componutus kolonimde outworlde bağlamıştim gayette alıyorlardi ilk çıkan 3 işçisi.

58aka

Nanitik
Üye
ve nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun? “hiçbir yan etkisi olmazzzz” :)
Kardeşim limon da ne asiti var bak bakim sence onlar bi yan etki yaparmi karincalara ve daha önce mite basmada hep ilk limon koyulur sence hatıri sayılır bi yan etkisi olsa herkes koyarmiydi

Kutay

Nanitik
Üye
Kardeşim limon da ne asiti var bak bakim sence onlar bi yan etki yaparmi karincalara ve daha önce mite basmada hep ilk limon koyulur sence hatıri sayılır bi yan etkisi olsa herkes koyarmiydi
kardeşin değilim. limonda sitrik asit olduğunuda biliyorum merak etme. türden türe değişken yan etkiler gösterebilir bende bilmiyorum ama bu kadar emin konuşman çok saçma. Camponotus koloninize yaptığınız işlemde kendi fikrimce yanlış ben 20-30 işçiden sonra bağlıyorum outworlde diğer türlü koloni strese girebilir verimi düşebilir. bana abilik taslamazsanız sevinirim

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Çıkan nanatic isçiler dış dünyaya zorunda kaldığında çekingen bir şekilde çıkar buda beslenmeyi geciktirir eğer çok fazla karınca beslemiyorsanız tüp içi outworld ve odacık yapmalısınız.
Outworldü beslemekte zorlanmaya başladığınızda takmalısınız

Ama arkadaşımızın bu durumu biraz özel grain mite var kolonisinde havalandırma iyi tutularak kolaylıkla çözülebilir outworld şuan için mantıklı mite lar gittikten sonra tüp içi odacık mantığı daha iyi olacaktır

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

1, 2 ile gösteridiğim yer kraliçe boyutu kraliçeniz 1 cm ise yuva kısmını 2 cm yapın gibisinden anlayabilirsiniz

iyi hobiler.

eneeess

Pupa
Üye
Çıkan nanatic isçiler dış dünyaya zorunda kaldığında çekingen bir şekilde çıkar buda beslenmeyi geciktirir eğer çok fazla karınca beslemiyorsanız tüp içi outworld ve odacık yapmalısınız.
Outworldü beslemekte zorlanmaya başladığınızda takmalısınız

Ama arkadaşımızın bu durumu biraz özel grain mite var kolonisinde havalandırma iyi tutularak kolaylıkla çözülebilir outworld şuan için mantıklı mite lar gittikten sonra tüp içi odacık mantığı daha iyi olacaktır

Ekli dosyayı görüntüle 22904

Ekli dosyayı görüntüle 22905

1, 2 ile gösteridiğim yer kraliçe boyutu kraliçeniz 1 cm ise yuva kısmını 2 cm yapın gibisinden anlayabilirsiniz

iyi hobiler.
ayırdığımız kısmı cover ile kapatmayacağız değil mi