Messor

Mv90

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhaba aslında karınca hobisini uzun zamandır yapıyorum 5 yıl gibi bi süre lasius,tetra , s.fugax ve benzeri türler baktım .ama bu türler hep küçük türler .messor kraliçesine denk gelemiyordum ki 2 tane buldum .bilenler bilir bi dönem kısır messorlar geyiği döndüğü döneme denk geldim yumurtadan pupaya ha geçtiler ha geçiyolar derken askerlik dönemi geldi çattı .malum o sürede kendileri idare edemeyeceklerinden kolonilerimi dağıttım .dönünce hobiye uzaktım taki bir süre önce bi lasius kraliçe ile yolum yine kesişti .aslında hobi için şimdi daha rahattım 3d yazıcılar vs imkanlarım daha genişti ve yeniden başladım .ama halen aklım messorlarda .elinde fazla kolonisi olan (1 işçi bile kafi çünkü o ilk bekleyiş beni gerçekten çok yordu daha önce )bakım yükünden hafiflemek isteyen bi arkadaş varsa ciddi anlamda bi messor kolonisi sahiplenmek istiyorum.yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.bu arada gözü arkada kalmasın baktığım başka canlılar da var o yüzden canlı yeminden ısıtıcılara her türlü donanım elimde mevcut .ilgilenen ve buraya kadar okuyan her hobidaşıma çok teşekkür ederim .yardımcı olabilecekler dm den yazabilir