Messor

mert1453

Yumurta
Üye
2 aydan fazla süre önce messor bulmusdum yaklaşık 5 gün önce işçisi çıktı şekerli su verdim icmediler tohum ver dim ama tohumu bir köşeye bırakıyorlar yrmiyorular nedeni nedir ?

mert1453

Yumurta
Üye
İlk kabugunu soyup verdim sonra karincam sitesinde ezilmismis bir yem vardı onu verdim sonra tohumu ezip veridim hiçbirini habul etmiyorlar

arda5eyeg

Yumurta
Üye
ilk çıkan işçiler güçsüz olduğu için tohumun kabuğunu kıramamış olabilir ,sekerli suyada belki ihtiyaclari yoktur bilemem ama ballı su deneyebilirsin.

Tahaa

Yumurta
Üye
tohumları ez yada kabuğunu çıkar onlar yerler tüpün ağzında duruyor ama ihtiyaç duyduklarında yiyorlar ben hiç yerken yada karınca ekmeği yaparden görmedim ama tohumların içinin oyulduğunu gördüm
rahat ol yani

Kutay

Nanitik
Üye
2 aydan fazla süre önce messor bulmusdum yaklaşık 5 gün önce işçisi çıktı şekerli su verdim icmediler tohum ver dim ama tohumu bir köşeye bırakıyorlar yrmiyorular nedeni nedir ?
messorlae şekerli suyu pek sevmezler ballı suyu daha çok severler, zaten çoğu kişinin tavsiyesi major işçiniz çıkana kadar un kurdu canlı yem ile beslemek

Kutay

Nanitik
Üye
messorlae şekerli suyu pek sevmezler ballı suyu daha çok severler, zaten çoğu kişinin tavsiyesi major işçiniz çıkana kadar un kurdu canlı yem ile beslemek
canlı yemle %100 ilgilenecektirler

Begonza

Media
Üye
Yeni çıkan işçilerin proteinden çok enerjiye ihtiyacı vardır. Yani şekerli su ile bir veya iki besleme yaptıktan sonra canlı yem ve tohumla besleme yapmanı öneriyorum.