Messor structor uçuş zamanı ne zaman?

Deniz_

Yumurta
Üye
ben hobiye yeni başlayacağım Messor structor ile başlamak istiyorum ama google a bakınca mart-nisan ayları gösteriyor mart ayının ortalarındamı yoksa mart ayının başımı ona göre aramayı düşünüyorum yada şimdiden aramaya başlayayımmı?

Nabukatnazar

Yumurta
Üye
bulunduğun bölgeyi söylersen daha yardımcı olabilirim

Heaz

Yumurta
Üye
bu konu en az 50 defa konuşuldu bence biraz daha konulara baktıktan sonra konu açalım

Kypers

Yumurta
Üye
ben hobiye yeni başlayacağım Messor structor ile başlamak istiyorum ama google a bakınca mart-nisan ayları gösteriyor mart ayının ortalarındamı yoksa mart ayının başımı ona göre aramayı düşünüyorum yada şimdiden aramaya başlayayımmı?
Takvimlere bakmayın tamamen şans eseri ve havalarla ilgili. Bildiğim kadarıyla sıcak ve nemli havalarda (özellikle yağmur sonrası) çıkmaya başlıyorlar.

Nabukatnazar

Yumurta
Üye
dostum takvimlerde mevsimlere göre ayarlanıyor ya hani istediğin türün uçuş zamanındaki hava aktiviteleri öğren daha sonra diyelim ki yağmur sonrası hemen dışarı çıkııp arama en az 2 kere bu olay tekrarlasın 2. de bakmaya başla deneyimlerimden biliyorum açıkçası tamamen şans kaldırım çevrelerine dikkatli bak koşu alanları da etkili olabiliyor iç anadolu bölgesi için bu ay itibari ile rahat bir şekilde bulabilirsin soğuk havalar harici ilk bahar yağmuru diye tabir etttiğimiz günlerde aramalarını sıklaştır ve mutlaka yanında ufak bir kavonoz,tüp,pet bulundur bunu uçuşa nerde yakalanacağını bilemezsin
ŞANS SENİNLE OLSUN

Nabukatnazar

Yumurta
Üye
kardeşim ideal zamanı söyleyeyim sana 20 mart sonrası sıcak günlerde yağmur sonraları kaldırım yürüyüş arazilerinde rahatlıkla bulabilirsin

MRgecko

Yumurta
Üye
bu video sana yardımcı olabilir.

BurakBilgin

Yumurta
Üye
Ben de bekliyorum bulmak için havalar biraz daha ısınsın yağmurdan sonra sıcak zamanlarda rahatlıkla bulabilirsin.