Messor Structor Hakkındaki Besleme Sorum

Karahan

Yumurta
Üye
Bir Messor Structor buldum. Youtube’dan izledim ama çok anlamadım. Genel olarak hasatçılar tohumla beslendikleri için tohum vereceğim. Peki ne sıklıkla protein (un kurdu vs.) vermeliyim, ve sadece un kurdu versem olur mu?

Son düzenleme:

Ömerke

Larva
Üye
Bir Messor buldum. Youtube’dan izledim ama çok anlamadım. Genel olarak hasatçılar tohumla beslendikleri için tohum vereceğim. Peki ne sıklıkla protein (un kurdu vs.) vermeliyim, ve sadece un kurdu versem olur mu?
Sadece un kurdu ile olmaz un kurdu bir protein kaynağıdır ayrıca işçilere enerji için karbonhidrat kaynağı sağlamalısın tohum + un kurdu iyidir tohum hep bulunsun un kurdunu 3-4 günde bir ver.

smquie

Yumurta
Üye
Bir Messor Structor buldum. Youtube’dan izledim ama çok anlamadım. Genel olarak hasatçılar tohumla beslendikleri için tohum vereceğim. Peki ne sıklıkla protein (un kurdu vs.) vermeliyim, ve sadece un kurdu versem olur mu?
Şekerli su verebilirsin

Karahan

Yumurta
Üye
Tamam buna dikkat eticem.Bildiğim kadarıyla un kurdunu bir cımbız yardımıyla bölüp atmalıyı.Attıkdan bir gün sonrada yemi almalıyım değil mi?

smquie

Yumurta
Üye
Messorlar bazen şekerli su kabul etmeyebiliyor bence ballı su veya küçük meyve parçaları verebilirsin benim geçen sene baktığım messorlar armuta bayılıyordu.
Benim messorlarim bayılıyor ayrıca bebe bisküvisini toz haline getirilerekte veriliyor.

Karahan

Yumurta
Üye
Hadi hayırlısı yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Başka bir sorum olursa zaten bu başlık üzerinden bildiririm,herkese iyi akşamlar.

Karahan

Yumurta
Üye
Hadi hayırlısı yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Başka bir sorum olursa zaten bu başlık üzerinden bildiririm,herkese iyi akşamlar.
Bende denemedim veteriner bir abi söyledi
smquie galiba bir yavru karga bulmuşsun bende yeni gördüm bence çok geçmeden bir veterinere götür.

smquie

Yumurta
Üye

smquie galiba bir yavru karga bulmuşsun bende yeni gördüm bence çok geçmeden bir veterinere götür.
Vahşi hayvan veterineri var ona yazdım cevap bekliyorum