Messor Soru

Efe_2000

Yumurta
Üye
Alacağım Messor Cinsinin Daha Hiç Kolonisi Yok Biliyorum İlk Sezon Kış Uykusuna Yatırmama Gerek Yok Ama Ben İleriki Zamandada Yatırmak İstemiyorum Yatırmazsam Bir Sorun Olurmu Yatırınca Ne Kazanırım

Emre52ege52

Nanitik
Üye
Kis uykusu onlarin dogalarinda olan bisey yatirirsan bidaki sezona daha kaliteli baslarsin

Emre52ege52

Nanitik
Üye
Ben de bu sene basladim. Bu forumda cok yardim ettiler okudugum ve ogrendigim bilgiler ile iscisi olmayan kraliceyi kis uykusuna yatirdim ve su anda 10' dan fazla yumurtasi var

Efe_2000

Yumurta
Üye
Ben de bu sene basladim. Bu forumda cok yardim ettiler okudugum ve ogrendigim bilgiler ile iscisi olmayan kraliceyi kis uykusuna yatirdim ve su anda 10' dan fazla yumurtasi var
Kış Uykusuna Yatırmak İçin Türden Türe Isılar Değişiyor Bir Messor Kraliçesini Nasıl Bir Alanda Kış Uykusuna Yatırmalıyız Acaba ?

Kış Uykusuna Yatırmak İçin Türden Türe Isılar Değişiyor Bir Messor Kraliçesini Nasıl Bir Alanda Kış Uykusuna Yatırmalıyız Acaba ?
4° 5° arası olabilir, ama bence daha ilk dönemde kış uykusuna yatırılması zorunlu değil, zaten aldığınız zaman yumurtlayacağı için kış uykusuna yatırmayın diyoruz. Yumurtalar o sıcaklıkta ölecektir.
İyi hobiler dilerim. 🙂