Messor kraliçem yumurtladı fakat...

efens

Yumurta
Üye
Merhaba, birinden messor kraliçesi satın aldım. 1 ayı aşkın süredir bende. Yumurtladı, yumurtaları görebiliyorum. Sabır konusunda sıkıntım yok fakat sorun olabilir mi diye size danışıyorum. İdeal sıcaklık vs. konusunda sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Sadece tüpündeki su yönünden sıkıntı olduğundan 3-4 günde bi su takviyesi yapmak zorunda kalıyorum. Konu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Bir sonraki evreye geçmemiz daha ne kadar alabilir veya bir sorun mu var?

İgnifer

Nanitik
Üye
Merhaba, birinden messor kraliçesi satın aldım. 1 ayı aşkın süredir bende. Yumurtladı, yumurtaları görebiliyorum. Sabır konusunda sıkıntım yok fakat sorun olabilir mi diye size danışıyorum. İdeal sıcaklık vs. konusunda sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Sadece tüpündeki su yönünden sıkıntı olduğundan 3-4 günde bi su takviyesi yapmak zorunda kalıyorum. Konu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Bir sonraki evreye geçmemiz daha ne kadar alabilir veya bir sorun mu var?
tüpünde neden su yönünden sıkıntı var pamuklu sistemi kullanmıyor musun? 3-4 günde bir su vermen iyi olmaz verimi düşürür fotoğraf atabilir misin?

efens

Yumurta
Üye
tüpünde neden su yönünden sıkıntı var pamuklu sistemi kullanmıyor musun? 3-4 günde bir su vermen iyi olmaz verimi düşürür fotoğraf atabilir misin?
Tüpümde su var pamuklu sistem kullanıyorum fakat başta tüp küçük olduğundan su miktarını az koymusum. Yeterince suya erişimi olamayacağından korkup ara ara bi damla veriyorum.

Ekli dosyalar

• image0.jpg
    image0.jpg
    59.1 KB · Görüntüleme: 61

Emir1

Larva
Üye
Pamuk hala nemliyse su koymanız sadece stres yapacaktır.

Emir1

Larva
Üye
Eğer hala ordaki pamuk nemliyse su vermene gerek yok.

İgnifer

Nanitik
Üye
Tüpümde su var pamuklu sistem kullanıyorum fakat başta tüp küçük olduğundan su miktarını az koymusum. Yeterince suya erişimi olamayacağından korkup ara ara bi damla veriyorum.
başka bir tüpe geçirmen faydalı olacaktır iki tüpü ağız ağıza koy ışık kullanarak kraliçenin karşıya geçmesini sağla o zaten yumurtaları taşıyacaktır ilerleyen dönemde daha fazla sıkıntı çekebilirsiniz

efens

Yumurta
Üye
başka bir tüpe geçirmen faydalı olacaktır iki tüpü ağız ağıza koy ışık kullanarak kraliçenin karşıya geçmesini sağla o zaten yumurtaları taşıyacaktır ilerleyen dönemde daha fazla sıkıntı çekebilirsiniz
Bunu denedim fakat geçmiyor geçse bile yumurtaları taşımıyor. İnternette forumlarda vs. işçi çıkana kadar denemeyin diyorlar. Napacağımı bilemedim.

ShadLy

Yumurta
Üye
nereden aldın?

Emir1

Larva
Üye
Su varsa geçmesine gerek yok ve su olduğu için zaten zor geçecek.

İgnifer

Nanitik
Üye
o suyun 1 haftası hadi olmadı 2 haftası var karar sizin

efens

Yumurta
Üye
Dediklerinizi dinleyip ona göre hareket edeceğim. Teşekkür ederim. Umarım yakında bir değişim görürüm.

deimosdevil

Larva
Üye
Fotoğraftan anladığım kadarı ile ısıtıcı ile tüp temas halinde ortam ısısının artması yanı sıra camında ısınıyor olması suyu daha çabuk buharlaşmasına sebep olmuyor mu ? bir de doğru sıcaklık olduğunu nasıl test ediyorsun?