Messor Kraliçe

Revan

Yumurta
Üye
IMG_20220228_223751.jpg
Bu kraliçenin döllenmiş olma ihtimali varmıdır? Baküde hava rüzgarlıyken bir az soğukken bunu buldum.Amma kraliçemni bulduğum yerin yakınlarında bir kral kral karınca vardı ve ölmüşdü,amma öldüyü yerde örümcek ağına yakalanmışdı.Döllenmiş diyilse yapay şekilde döllendire bilirmiyim??

Pastor

Yumurta
Üye
Yerde bulduysan büyük bir ihtimal döllenmiştir

enescna

Yumurta
Üye
yapay şekilde döllendirme ihtimalin yok diye biliyorum döllenmişde olabilir döllenmemişde bence en iyisi zamana bırakıp yumurtlamasını beklemek

Revan

Yumurta
Üye
yapay şekilde döllendirme ihtimalin yok diye biliyorum döllenmişde olabilir döllenmemişde bence en iyisi zamana bırakıp yumurtlamasını beklemek
Yapay dediyim yanına aynı tür kral karınca alsam öyle döllense olmazmı?

snorlax

Yumurta
Üye
Kanatlı olanları doğaya salman en doğrusu olacaktır.

MrPinka

Yumurta
Üye
Kanatlı olanları doğaya salman en doğrusu olacaktır.
kanatlı olup döllenmiş olma ihtimali de vardır
Yapay dediyim yanına aynı tür kral karınca alsam öyle döllense olmazmı?
birbirlerini seçmeleri lazım diye biliyorum zorlamayla olmaz bence
Ekli dosyayı görüntüle 1976
Bu kraliçenin döllenmiş olma ihtimali varmıdır? Baküde hava rüzgarlıyken bir az soğukken bunu buldum.Amma kraliçemni bulduğum yerin yakınlarında bir kral kral karınca vardı ve ölmüşdü,amma öldüyü yerde örümcek ağına yakalanmışdı.Döllenmiş diyilse yapay şekilde döllendire bilirmiyim??
kanatlı olduğunda döllenmiş de olabilir ama genelde kanatlı olup döllenmiş olanların kanatları ayrık duruyor üst üste katlanmış değil ama tabi bu genelde böyle de olma ihtimali var 2 hafta kadar gözlemle zaten döllenmişse ve stressiz ise yumurtlar

Vazonax

Pupa
Üye
Döllenip döllenmedigini şuan anlamanın hiçbir yolu yok yumurtlaması bile döllendiginin %100 kanıtı degildir mecbur işçi çıkana kadar bekleyeceksin ancak ozaman döllenmiş oldugunu anlayabilirsin yumurtlama süresi için yine birşey diyemeyiz 2 haftada yumurtlayan messor kraliçemde oldu 1 yılda yumurtlayanda yani her türlü sabredip beklemeniz lazım yapay olarak dölleyemezsiniz zaten döllenip döllenmedigini bile bilmiyoruz iyi hobiler

İgnifer

Nanitik
Üye
bukduğun zamaki hareket tarzı neydi kaçıyor gibimiydi bu önemli onun haricinde anlamanın kolay yolu yumurtlamasını beklemektir 2 hafta bekle hiç rahatsız etme çifteşmeyen kraliçeler yumurtlasa bile 1 2 tane yumurtlarlar oda çok nadir oluyo zaten yumurta öbeği varsa çiftleşmiştir doğaya salmana gerek yok doğaya salmanın doğaya bir katkısı olmayacaktır

Revan

Yumurta
Üye
bukduğun zamaki hareket tarzı neydi kaçıyor gibimiydi bu önemli onun haricinde anlamanın kolay yolu yumurtlamasını beklemektir 2 hafta bekle hiç rahatsız etme çifteşmeyen kraliçeler yumurtlasa bile 1 2 tane yumurtlarlar oda çok nadir oluyo zaten yumurta öbeği varsa çiftleşmiştir doğaya salmana gerek yok doğaya salmanın doğaya bir katkısı olmayacaktır
Yok kaçmıyordu fuvarın dibinie sıkışmışdı
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yok kaçmıyordu duvarın dibinie sıkışmışdı