Mart ayında yakalayacağım karıncalarıma un kurdu alacağım büyümelerini istemiyorum.

beratulker

Yumurta
Üye
Un kurtları çok hızlı büyür ve ürerler, koloniyi kaybetmeden muhafaza etmek için sıcaklığın 10-12 derece olduğu bir bölge seçilir ve sistem yavaşlatılır. Buzdolabına koymakta etkili bir yöntemdir ama bu süre zarfında beslenemezler ve besin değerleri düşer. 4-5 Gün buzdolabında bekletip 1 gün oda sıcaklığında yemleyip tekrar dolaba konulabilir.

Not:
reptula.com Sitesinden brkfrt adlı kullanıcıdan alıntıdır.

Beowulfs

Larva
Üye
Un kurtları çok hızlı büyür ve ürerler, koloniyi kaybetmeden muhafaza etmek için sıcaklığın 10-12 derece olduğu bir bölge seçilir ve sistem yavaşlatılır. Buzdolabına koymakta etkili bir yöntemdir ama bu süre zarfında beslenemezler ve besin değerleri düşer. 4-5 Gün buzdolabında bekletip 1 gün oda sıcaklığında yemleyip tekrar dolaba konulabilir.

Not:
reptula.com Sitesinden brkfrt adlı kullanıcıdan alıntıdır.
bende böyle yapıyordum, gelişme %95 oranla duruyordu, haftada 1 gün besleme adı altında çıkartıp biraz kendilerine gelmelerini sağlıyordum, 1 sene boyunca çok rahat idare ettim stoğumla

ulerzear

Yumurta
Üye
arkadaşın da dediği gibi dondurabilirsin veya direk karıncaları yakaladığın zaman satın alabilirsin, bir süre boyunca zaten küçük kalacaklardır. eğer bitecek kadar alırsan sürekli stok yenilersin ama çok alıp dondurursan uzun süre gider.
ben zaten karıncaları yakalayınca alacağım fakat böcek haline dönüşmesini istemiyorum birde onları dondurunca nasıl yemleyeceğim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bende böyle yapıyordum, gelişme %95 oranla duruyordu, haftada 1 gün besleme adı altında çıkartıp biraz kendilerine gelmelerini sağlıyordum, 1 sene boyunca çok rahat idare ettim stoğumla
o 1 gün 24 saat mi yoksa 5-6 saat mi ?

Beowulfs

Larva
Üye
ben zaten karıncaları yakalayınca alacağım fakat böcek haline dönüşmesini istemiyorum birde onları dondurunca nasıl yemleyeceğim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

o 1 gün 24 saat mi yoksa 5-6 saat mi ?
sana kalmış, sen belirle, 3-4 saatte yemekleri bitiyorsa geri koyarsın yok bitmedi biraz daha kalsın, veya uğraşmam dersin ertesi gün koyarsın geri. öznel bi durum yani

Akenash

Yumurta
Üye
sana kalmış, sen belirle, 3-4 saatte yemekleri bitiyorsa geri koyarsın yok bitmedi biraz daha kalsın, veya uğraşmam dersin ertesi gün koyarsın geri. öznel bi durum yani
Karışım un ile birlikte mi muhafaza ediyorsun yoksa sadece kap ve un kurtları olarak mı

Mssr

Pupa
Üye
0 dereceyi geçmeyecek şekilde soğukta muhafaza edersen hem canlı kalırlar, hem de geç büyürler.

Vazonax

Pupa
Üye
Hep un kurdu olarak kalma ihtimalleri var mı böcek olup üremelerini istemiyorum.
Tavsiyem ilk isci çıkmaya yakın siparis vermen yani mart ayında bulup bulamayacagın kesin degil buldun diyelim en erken 1 aya isci alacaksin oda kesin degil benim ilk messor kolonilerim neredeyse tam bir yıl beklemisti ilk isci icin (ulan bendede ne sabir varmis ha) yani simdiden alman baya erken olur isler bi netlessin hic yoktan yumurtlayinca al