Mantislerde Horse Tail Worm

serra

Yumurta
Üye
Arkadaşlar, bugün bir video izlerken karşıma bu çıktı

İlk izleyince gerçek değildir ya dedim ama yorumlarda türünün horse tail worm olduğunu ve suya temas edince yumurta bırakmak için çıktığını yazmışlar. Birisi Türkiye de bulunmuyor demiş ama içimde bir şüphe kaldı doğrusu. Peygamber devesi de beslemek istiyordum. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan, bilgisi olan var mı?

Caisssa

Yumurta
Üye
Merhaba, oldukça korkucu duruyor değil mi :D fakat merak etmeyin horse tail worm omurgalı hayvanları enfekte olamaz yada parazitleyemez(yanlışlıkla yerseniz ishal olabilirsiniz belki) onun dışında eğer canlıya karşı oluşabilecek bir soru varsa genel olarak sokaktan bulmadığınız ki doğadan lütfen almayınız, onun dışında ev ortamında herhangi bir şekilde oluşabilmesi ve diğer canlılara geçmesi pek ihtimal değil

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Türkiye'de var diye biliyorum. Baktığım mantisleri suya sokmuştum ama çıkmamıştı.

Caisssa

Yumurta
Üye
Türkiye'de var diye biliyorum. Baktığım mantisleri suya sokmuştum ama çıkmamıştı.
daha önce başka bir konakçı tarafından bulaştırılmadıysa yada yumurta döngüsüne denk gelmediyse kendi kendine oluşması zor