Mantis korkusu

Kadir_

Yumurta
Üye
Ben mantisleri çok seviyorum ve bakmak istiyorum ama elimde tutamıyorum çok korkuyorum birşey yaparmı acaba ısırır yada saldırırmı

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Isırmaz. Sana zarar verebilecek bir canlı değil. Her eklembacaklıda yaptığımız gibi elini zemin olarak kullanırsan sorun çıkmaz.

Topirak

Majör Karınca
Üye
Birşey yapmaz ama bir huyları var eline aldığında yüzüme doğru koşuyor kolundan😃

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Çok alışması kolay değil, uçabiliyor.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Erkekler uçabiliyor. Dişiler uçamıyor.
O zaman yetişkin erkekler kötü bir tercih olurdu. :D Bu arada geçen dişi buldum uçabiliyordu? Yani bana dişi olduğu söylendi. Peki bilmiyorum Mantisleri

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Mantisler hem ele hemen gelen hem de hiçbir zarar vermeyen hayvanlar. Bence doğada handling yapmak için daha uygun bir eklembacaklı yok.
Bende alışmak istiyorum, dikkate alacağım bu dediğini.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
O zaman yetişkin erkekler kötü bir tercih olurdu. :D Bu arada geçen dişi buldum uçabiliyordu? Yani bana dişi olduğu söylendi. Peki bilmiyorum Mantisleri
Yetişkin erkek bana 1 saat mankenlik yaptı, 200 küsur fotoğrafını çektim. Hiç uçmadı.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Erkekler uçabiliyor. Dişiler uçamıyor.
Bazı türler hariç dişiler de uçabilir. Erkeklerin kanatları dişilerinkilere göre daha uzun oldukları için dişilerinin kanatlarının kısa olmasından kaynaklı uçamayan türlerin de erkekleri uçabilir.

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Bazı türler hariç dişiler de uçabilir. Erkeklerin kanatları dişilerinkilere göre daha uzun oldukları için dişilerinin kanatlarının kısa olmasından kaynaklı uçamayan türlerin de erkekleri uçabilir.
Dişiler daha büyük ve ağır oldukları için kanatları kendilerini taşıyamıyor diye biliyorum?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bu uçamama durumu dişilerin kanatlarının daha kısa olduğu için bedenini taşıyamadığı anlamına çıkar mı?

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Mantis için fıs fıs ile nem vermek gerekiyor mu
Tabii, nem önemli.

Dişiler daha büyük ve ağır oldukları için kanatları kendilerini taşıyamıyor diye biliyorum?
Ameles, Rivetina, Iris gibi cinslerin dişilerinin kanatları vücutlarına oranla çok küçük kaldığı icin böyle bir durum oluyor. Bu cins ve türler gibi durumlar haricinde böyle bir taşıyamama durumu oluşturmuyor. Fakat elbette erkekler dişilere göre çok daha iyi ve uzun mesafe uçar.

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Tabii, nem önemli.

Ameles, Rivetina, Iris gibi cinslerin dişilerinin kanatları vücutlarına oranla çok küçük kaldığı icin böyle bir durum oluyor. Bu cins ve türler gibi durumlar haricinde böyle bir taşıyamama durumu oluşturmuyor. Fakat elbette erkekler dişilere göre çok daha iyi ve uzun mesafe uçar.
Anladım, teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.