Mantis Beslenmesi ve Bakımı

Kewroi

Yumurta
Üye
Bu görmüş oldugunuz mantisi buldum. Yaşam ortamı uygun mu veya eklenmesi gereken bir şeyler var mı ? Ve kaç günde bir beslemem lazım, evde hep böcek bulamıyorum, günde ya 2 karınca yada 1 tane uzun bacaklı örümceklerden veriyorum. Ve şimdiye kadar hiç nemlendirme yapmadım yapmalı mıyım ?

Ekli dosyalar

• 20240702_160623.jpg
    20240702_160623.jpg
    26.3 KB · Görüntüleme: 18
  • 20240702_160554.jpg
    20240702_160554.jpg
    45.8 KB · Görüntüleme: 17

Ertugrulmustuluk09

Minör
Yardımsever
Üye
Nemlendirme yapın,zemine torf veya peçete koyun ve karınca ile beslemektense un kurdu ve hamam böcüü ile besleyin karınca çok fazla besin değeri içermez ve doğal diyetlerinde bulunmaz.

Kewroi

Yumurta
Üye
Günlük olarak kafa boyutunda veya kafasından az büyük yemlerle besleyebilirsiniz.
Dediğiniz gibi zeminine torf koydum ve nemlendirme yaptım, kafasının 2 katı büyüklüğünde örümcek verdim hepsini yedi :D avlanmasını izlemek çok eğlenceli.

Ekli dosyalar

• 20240703_164713.jpg
    20240703_164713.jpg
    38.5 KB · Görüntüleme: 8
  • 20240703_164719.jpg
    20240703_164719.jpg
    35.6 KB · Görüntüleme: 8

Mahnes

Yumurta
Üye
Bu görmüş oldugunuz mantisi buldum. Yaşam ortamı uygun mu veya eklenmesi gereken bir şeyler var mı ? Ve kaç günde bir beslemem lazım, evde hep böcek bulamıyorum, günde ya 2 karınca yada 1 tane uzun bacaklı örümceklerden veriyorum. Ve şimdiye kadar hiç nemlendirme yapmadım yapmalı mıyım ?
Kral hangi şehirde, nasıl bir alanda buldun acaba? Uzun zamandır arıyorum ama bir türlü karşıma çıkmıyor.

Ecakar

Pupa
Yardımsever
Üye
Dediğiniz gibi zeminine torf koydum ve nemlendirme yaptım, kafasının 2 katı büyüklüğünde örümcek verdim hepsini yedi :D avlanmasını izlemek çok eğlenceli.
Şimdiye kadar şansınız yaver gitmiş olabilir ama sokaktan bulduğunuz canlılarla besleme yapmak hiç iyi bir seçim değil. İlaçlanmış veya parazitli bir canlı ile besleme yaparsanız üzücü sonuçları olacaktır. Acilen canlı yem edinmenizi tavsiye ediyorum.

Kewroi

Yumurta
Üye
Kral hangi şehirde, nasıl bir alanda buldun acaba? Uzun zamandır arıyorum ama bir türlü karşıma çıkmıyor.
Kayısı ağacında buldum, sadece kayısı ağacında değil yumuşak ve olgunlaşmış meyvelere sahip ağaclardada bulabilirsiniz. Yavru oldukları için meyve ile beslenen otobur böcekleri yerler, bu mantık ile bulabilirsiniz :D

Kewroi

Yumurta
Üye
Şimdiye kadar şansınız yaver gitmiş olabilir ama sokaktan bulduğunuz canlılarla besleme yapmak hiç iyi bir seçim değil. İlaçlanmış veya parazitli bir canlı ile besleme yaparsanız üzücü sonuçları olacaktır. Acilen canlı yem edinmenizi tavsiye ediyorum.
Hiç aklıma gelmemişti canlı yem petshoplarda bulunur mu ? Çünkü internetten canlı yem almak çok zor benim için.

Ecakar

Pupa
Yardımsever
Üye
Hiç aklıma gelmemişti canlı yem petshoplarda bulunur mu ? Çünkü internetten canlı yem almak çok zor benim için.
Daha çok akvaryumcularda bulabileceğinize eminim fakat internetten alacağınızdan daha pahalı olur muhtemelen. Neden zor olduğunu açıklarsanız çözüm bulmaya çalışabiliriz.

Bakraes

Yumurta
Üye
hocam dünyanın genelinde yaşıyorlar zaten örneğin ben şehrin ortasında ziraat bankasının bahçesnde buldum :D