Mantis beslemek istiyorum

Krestav

Larva
Üye
Mantis besleyip tecrübe etmek istiyorum ayrıca bu güzel hayvanlar son zamanlarda fazlasıyla ilgimi çekiyor acaba mantis alabileceğim güvenilir bir site varmı veya doğada bulabilirmiyim, bulursam bile esaret altında bakmam ne kadar doğru olur? Satın alacağım mantisin türü önemli değil yerli türde olabilir sonuç olarak ilk defa bir mantis bakıcam bilgisi olanlar yardımcı olursanız çok sevinirim.:)

MustafaCan

Yumurta
Üye
Biraz araştırdım ve bende 1 ay önce ormanlık alanda aramaya çıktım açıkçası kış aylarında doğada ararsan bulması imkansızmıdır bilemem ama zor çok türü var beslemesi gayet keyifli iyi hobiler
Bu arada demeyi unutmuşum ben bir tane bulmuştum ve saksı çiçeğinin dalındaydı eğer arıyacaksan saksı çiçeklerinden başlamanı tavsiye ederim bol şans.
Ummadığın bi an görebilirsin bulabilirsin.

akamanyaksisko

Yumurta
Üye
Mantis besleyip tecrübe etmek istiyorum ayrıca bu güzel hayvanlar son zamanlarda fazlasıyla ilgimi çekiyor acaba mantis alabileceğim güvenilir bir site varmı veya doğada bulabilirmiyim, bulursam bile esaret altında bakmam ne kadar doğru olur? Satın alacağım mantisin türü önemli değil yerli türde olabilir sonuç olarak ilk defa bir mantis bakıcam bilgisi olanlar yardımcı olursanız çok sevinirim.:)
Yaklaşık 3-4 farklı mantis yetiştirdim hepsini dışarıdan, buldum insanlarla çok uyumlular ben büyük bir akvaryum içinde baktım. Kendileri etoburlar besin olarak çekirge, karınca, solucan kullandım kendileri nemi seviyorlar bazen güneşlenmek istiyorlar, aman diyeyim sakın çiftleştireceğim diye ikisini aynı akvaryuma (aynı mekana) koyma ölüm kalım savaşı çıkıyor.

exotic

Yumurta
Üye
Eğer doğada mantis arayacaksan Temmuz ve Ağustos aylarında ve çalılık yerlerde ara. Ararken çalıları yada otları hareket ettirirsen mantis ortaya çıkacaktır

akamanyaksisko

Yumurta
Üye
Eğer doğada mantis arayacaksan Temmuz ve Ağustos aylarında ve çalılık yerlerde ara. Ararken çalıları yada otları hareket ettirirsen mantis ortaya çıkacaktır
Bazı durumlarda strese girdiğinden dolayı çalılıkların altına kendini atıp ölü taklidi yapıyor, doğru bilgi ama temkinli olunması lazım ararken öldürmemek lazım hayvanı.

Krestav

Larva
Üye
Bu değerli bilgileri paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dostlarım.

exotic

Yumurta
Üye
Bazı durumlarda strese girdiğinden dolayı çalılıkların altına kendini atıp ölü taklidi yapıyor, doğru bilgi ama temkinli olunması lazım ararken öldürmemek lazım hayvanı.
Ben daha önce hiç ölü taklidi yaptıklarını görmemiştim, Ama siz yine de doğru söylüyorsunuz fazla hırpalamamak lazım ararken.

akamanyaksisko

Yumurta
Üye
Ben daha önce hiç ölü taklidi yaptıklarını görmemiştim, Ama siz yine de doğru söylüyorsunuz fazla hırpalamamak lazım ararken.
Çok akıllı, çok naif hayvanlar sırf mantis yakalayacağım diye küçüçük mantisleri öldüren dostlar var yazık hayvanlara.