Madagaskar Hamam Böceğim Hakkında

EgehanBalta

Yumurta
Üye
Elimde bir adet bebeklikten büyüttüğüm 7 aylık bir madagaskar hamam böceğim var ve bu canlı hakkınfa birkaç adet sorum var:

1. Resimde görmüş olduğunuz böcek tam olarak yrtişkinlipe ulaşmışmıdır yoksa daha büyüyecek mi?
2.bu canlı daha tıslamaya başlamadı bu durum normal mi
3.bu canlı uzun zamandır yiyecek yemiyor kedi maması ve çeşitli sebzeler veriyorum çok nadir dışkılama yapıyor haftada bir kağıdı değiştiriyorum ve değiştirdiğim zaman yaklaşık 3-4 tane dışkı buluyorum
3. Bu canlı çok yavaş hareket ediyor evde alıştığımız hamam böceklerinin yarısı kadar bile hızlı değil hareket ederken zorlanıyormuş gibi görünüyor
4.böceklerin depresyona girme durumu var mıdır? Bu canlıya bir eş bulmam gerekiyor mu
20230510_210823.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
1. Erkek bir madagaskar olduğu için dişilere oranla daha küçük kalıyor ama daha büyüyecektir.
Aldığınız yavru madagaskarlar yaklaşık 1 yılda tam büyüp ürüyebiliyorlar.

2. Normal şartlarda erkeklerin tıslama sesleri daha fazla olur büyüdükten sonra tıslayacaktır.
Genelde tıslama sesini tehdit anında ve diğer erkeklere üstünlük kurmak için kullanırlar.

3. Madagaskarlar yavaş gelişen bir canlıdır az yemesi ve yemeklerin arasında uzun zaman geçmesi normaldir.
Muzu çok severler deneyebilirsiniz.
Ayrıca abdomeni dolu dolu çok uzun süre aç kalabilir bol bol besin depolamış sizde çok iyi beslemişsiniz.
Yavaş haraket etmesi normaldir herhangi bir terslik yok.

4. Depresyona girdiklerini hiç duymadım, görmedim. Büyük boy satan bulabilirseniz yanına bir eş alabilirsiniz.

EgehanBalta

Yumurta
Üye
1. Erkek bir madagaskar olduğu için dişilere oranla daha küçük kalıyor ama daha büyüyecektir.
Aldığınız yavru madagaskarlar yaklaşık 1 yılda tam büyüp ürüyebiliyorlar.

2. Normal şartlarda erkeklerin tıslama sesleri daha fazla olur büyüdükten sonra tıslayacaktır.
Genelde tıslama sesini tehdit anında ve diğer erkeklere üstünlük kurmak için kullanırlar.

3. Madagaskarlar yavaş gelişen bir canlıdır az yemesi ve yemeklerin arasında uzun zaman geçmesi normaldir.
Muzu çok severler deneyebilirsiniz.
Ayrıca abdomeni dolu dolu çok uzun süre aç kalabilir bol bol besin depolamış sizde çok iyi beslemişsiniz.
Yavaş haraket etmesi normaldir herhangi bir terslik yok.

4. Depresyona girdiklerini hiç duymadım, görmedim. Büyük boy satan bulabilirseniz yanına bir eş alabilirsiniz.
zaman ayırıp yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim