Lp tarantula yemi tutuyor geri bırakıyor

Slingersevici

Yumurta
Üye
Sling iki tane yavrum var. Lp cinsi.
Bir tanesinin iştahı gayet yerinde güzelce yiyor.
Fakat diğeri biraz huysuz çoğu zaman yemi tutuyor bi kaç saniye sonra bırakıp uzaklaşıyor. Bir kaç yem denemesinden sonra bazen de bir kaç gün sonra yiyor.
Nem ve ısı durumları gayet iyi. Doğal torf içerisinde küçük sos kabında bakıyorum.
Yem olarak mikro un kurdu ve morio kurdu veriyorum. Bunu yapması normal mi ?
İyi forumlar.

EnesTab

Yumurta
Üye
sos kabından strese giriyor olabilir sonuç olarak kapağı açınca neredeyse dışarıda oluyor ikisininde karakteri aynı olmadığı için bu durum diğerinde olmuyor olabilir

Görükremin

Pupa
Üye
Sling iki tane yavrum var. Lp cinsi.
Bir tanesinin iştahı gayet yerinde güzelce yiyor.
Fakat diğeri biraz huysuz çoğu zaman yemi tutuyor bi kaç saniye sonra bırakıp uzaklaşıyor. Bir kaç yem denemesinden sonra bazen de bir kaç gün sonra yiyor.
Nem ve ısı durumları gayet iyi. Doğal torf içerisinde küçük sos kabında bakıyorum.
Yem olarak mikro un kurdu ve morio kurdu veriyorum. Bunu yapması normal mi ?
İyi forumlar.
Öncelikle sos kabından çıkartıp tahlil kabına aktarmalısın sos kabı strese sokar l kaç onuda sorayım yemi canlı verdiğinde yemiyorsa öldürüp verebilirsin 1 gün boyunca durabilir yememesinin 2. Sorunu kabukta olabilir abdomeni gövdeden büyükse rahatsız etmeyin kabuk atınca beslemeye devam edebilirsiniz :)

Mssr

Pupa
Üye
Eğer aç değilse sadece iç güdüsel olarak yakalayıp bırakabilir. Bir kaç gün sonra tekrar deneyin böyle bir durumda. Kaç gün bir besleme yapıyorsunuz?

Slingersevici

Yumurta
Üye
Eğer aç değilse sadece iç güdüsel olarak yakalayıp bırakabilir. Bir kaç gün sonra tekrar deneyin böyle bir durumda. Kaç gün bir besleme yapıyorsunuz?
Haftada 1 bazen 2 defa besleme yapıyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle sos kabından çıkartıp tahlil kabına aktarmalısın sos kabı strese sokar l kaç onuda sorayım yemi canlı verdiğinde yemiyorsa öldürüp verebilirsin 1 gün boyunca durabilir yememesinin 2. Sorunu kabukta olabilir abdomeni gövdeden büyükse rahatsız etmeyin kabuk atınca beslemeye devam edebilirsiniz :)
L3 L4 şuan
Daha 15 gün önce kabuk attı. Abdomen boyutu iyi şuan. Tahlil kabına transfer edicem en kısa zamanda. Teşekkür ederim öneriniz için.

Görükremin

Pupa
Üye
Haftada 1 bazen 2 defa besleme yapıyorum

L3 şuan
Daha 15 gün önce kabuk attı. Abdomen boyutu iyi şuan. Tahlil kabına transfer edicem en kısa zamanda. Teşekkür ederim öneriniz için.
L3 için morio büyük degilmi buffalo falandır herhalde :)

Slingersevici

Yumurta
Üye
En büyük yemleri bu kadar, yemlerinin boyutunun iyi olduğunu düşünüyorum .

İnternet üzerinden aldım Tuğkan abinin videosunda gördüğüm bir arkadaştan.
Morio kurdu yanılmıyorsam yanlış hatırlıyor da olabilirim. 😄

Ekli dosyalar

• 16428812856293486447592992486924.jpg
    16428812856293486447592992486924.jpg
    37.9 KB · Görüntüleme: 27

Görükremin

Pupa
Üye
En büyük yemleri bu kadar, yemlerinin boyutunun iyi olduğunu düşünüyorum .

İnternet üzerinden aldım Tuğkan abinin videosunda gördüğüm bir arkadaştan.
Morio kurdu yanılmıyorsam yanlış hatırlıyor da olabilirim. 😄
Evet buffalo kurdu slingler için kullanılacak güzel yemlerden :)

alican

Yumurta
Üye
Sos kablarını açarken genelde canlılarımız stres yapıyor en büyük sebebi bu olabilir farklı bir kaba almanı tavsiye ederim etrafındaki hastanelerden ya da eczanelerden idrar kabı rica edebilirsiniz. Ekstra olarak karanlık bir ortama alıp bir kaç gün bekleyip yemleyebilirsin.

Slingersevici

Yumurta
Üye
Sos kablarını açarken genelde canlılarımız stres yapıyor en büyük sebebi bu olabilir farklı bir kaba almanı tavsiye ederim etrafındaki hastanelerden ya da eczanelerden idrar kabı rica edebilirsiniz. Ekstra olarak karanlık bir ortama alıp bir kaç gün bekleyip yemleyebilirsin.
Bu sabah tahlil kabına alıp ortamlarını değiştirdim daha sessiz ve loş bi ortama aldım az önce yemledim sıkıntısız şekilde yakaladı afiyetle yedi. Önerin için teşekkür ederim 😊