Lepistese Tank Arkadaşı Önerisi

Topirak

Majör Karınca
Üye
Merhaba, brüt 45 litre olan low tech bol bitkili tankımda 4 lepistes 2 cory var. Lepisteslerin yanına 4 adet neon tetra ya da orjinal halinden 4 adet zebra danio düşünmekteyim. Sizce hangisi daha iyi olur? Aklıma yatan neonlar ama emin değilim.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Neonlar çok iyi yavru avcılarıdır eğer lepisteslerden yavru almak gibi bir düşünceniz varsa neonlar uygun bir tercih olmayacaktır. Neon alacaksanızda minimum 6 tane almanı tavsiye ederim. 2 tane balık çok fark etmez gibi düşünmemelisin o 2 balık bile daha az strese girip kendi orijinal davranış özelliklerini daha rahat sergilemelerini sağlıyor. Aynı şekilde Corydoraslarda sürü balıklarıdır 2 adet bakmanın uzun vaadede çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum corydoraslar yerine cüce vatoz türlerinden eklemeyi ya da neon veya zebra almak yerine corydoras sayısını arttırmayı da düşünebilirsin.

Topirak

Majör Karınca
Üye
Neonlar çok iyi yavru avcılarıdır eğer lepisteslerden yavru almak gibi bir düşünceniz varsa neonlar uygun bir tercih olmayacaktır. Neon alacaksanızda minimum 6 tane almanı tavsiye ederim. 2 tane balık çok fark etmez gibi düşünmemelisin o 2 balık bile daha az strese girip kendi orijinal davranış özelliklerini daha rahat sergilemelerini sağlıyor. Aynı şekilde Corydoraslarda sürü balıklarıdır 2 adet bakmanın uzun vaadede çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum corydoraslar yerine cüce vatoz türlerinden eklemeyi ya da neon veya zebra almak yerine corydoras sayısını arttırmayı da düşünebilirsin.
Hocam dediğiniz gibi corydoras almaya gittim fakat albino cory kalmamış bende 5 adet neon aldım. 7 alacaktım fakat boyları çok küçüktü bende bu kadar aldım

DONT

Yumurta
Üye
Kılıçkıyruk, Moli flnda alabilirsin canlı doğuranlar olarak takılırsın