Leopard Geckom

Miraçsağlam

Yumurta
Üye
IMG_20220422_001525.jpg

Yavru leopard geckom geleli 2 gün oldu un kurdu veriyorum yemiyor yuvasına koyuyorum yemiyor ne yapmaliyim

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Forcefeeding deneyebilirsin tuğkan abi yemiyen küçük geckoları bir videosunda forcefeeding yaptığını söylemişti.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
bende bulmaya çalışıyorum şimdi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bulamadım ama mantığı şöyleydi varsa küçük un kurdunu ağzını açtırıp ilk ısırığı attırmak ve içgüdüsel olarak yemeye devam etmesini beklemek bu işlem böyle kendisi yemeye başlayana kadar devam ediyor

gecko bakımı hakkında sınırlı bir bilgiye sahibim ilgilenenler yardımcı olursa daha iyi olur

Son düzenleme:

Zafer Murat

Minör
Üye
Ilk 2 gun de yememesi normal, kuyruğundaki yağ deposun da aşırı bir anormallik yoksa 2 3 gün aralıklarla strese sokmadan deniyebilirsiniz, force feeding yapmak şuan için çok saçma. Eğer 1 hafta sonra yemezse teraryumundaki durumları göze alınarak teşis konulabilir. Şimdilik tek yapmanız gereken rahastız etmemektir.

Miraçsağlam

Yumurta
Üye
bende bulmaya çalışıyorum şimdi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bulamadım ama mantığı şöyleydi varsa küçük un kurdunu ağzını açtırıp ilk ısırığı attırmak ve içgüdüsel olarak yemeye devam etmesini beklemek bu işlem böyle kendisi yemeye başlayana kadar devam ediyor

gecko bakımı hakkında sınırlı bir bilgiye sahibim ilgilenenler yardımcı olursa daha iyi olur
Tamamdır teşekkür ederim :)

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Force feeding en son çare olarak yapılmalıdır. Kargodan yeni gelen canlının yem kabul etmemesi çok normal. 1-2 hafta sonra ortama alışacaktır. Siz uygun şartları sağlayıp canlıyı strese sokmamaya çalışın yeter.
küçük un kurdunu ağzını açtırıp ilk ısırığı attırmak ve içgüdüsel olarak yemeye devam etmesini beklemek bu işlem böyle kendisi yemeye başlayana kadar devam ediyor
Sizin bahsettiğiniz Assist Feeding.

Miraçsağlam

Yumurta
Üye
Ilk 2 gun de yememesi normal, kuyruğundaki yağ deposun da aşırı bir anormallik yoksa 2 3 gün aralıklarla strese sokmadan deniyebilirsiniz, assist feeding yapmak şuan için çok saçma. Eğer 1 hafta sonra yemezse teraryumundaki durumları göze alınarak teşis konulabilir. Şimdilik tek yapmanız gereken rahastız etmemektir.
Tamamdır onuda denicem teşekkürler

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Bu arada umarım un kurdu dışında canlı yemler vardır elinizde. Yoksa temin etmenizi öneririm.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Force feeding en son çare olarak yapılmalıdır. Kargodan yeni gelen canlının yem kabul etmemesi çok normal. 1-2 hafta sonra ortama alışacaktır. Siz uygun şartları sağlayıp canlıyı strese sokmamaya çalışın yeter.

Sizin bahsettiğiniz Assist Feeding.
Dediğim gibi çok bilgi birikimine sahip değilim durumu biraz acil gördüğüm için nolur nolmaz aklıma gelen assist feeding olayını aktarmaya çalıştım iyi hobiler .