Leopard Geckolar Yasal mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurK010

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhabalar leopard geckoların yasal olup olmadığıyla alakalı herkes farklı şeyler söylüyor. Sizce Leopard Geckolar yasal mı?

EnesAnT

Larva
Üye
Arkadaşlar merhabalar leopard geckoların yasal olup olmadığıyla alakalı herkes farklı şeyler söylüyor. Sizce Leopard Geckolar yasal mı?
bu konuda ufak bir araştırma yaptım ama genel yasal olmadığını beslemek yasak olduğunu gösteriyor pek bilgim yok ama geneli böyle keşke yasal olmasa ama nafile bende bu sıralar gecko beslemek istiyorum:cry:

OnurK010

Yumurta
Üye
bu konuda ufak bir araştırma yaptım ama genel yasal olmadığını beslemek yasak olduğunu gösteriyor pek bilgim yok ama geneli böyle keşke yasal olmasa ama nafile bende bu sıralar gecko beslemek istiyorum:cry:
Çip ya da devletsel bir takım adımlar mı gerekiyor alınması için

Onlorot

Nanitik
Üye
@petandzootr'nin sattığı canlılar hariç diğer geckolar vb. yasal değil. Beslemesi ve satışı tamamen yasak.

Yasal olması biraz zor dosya vermek gerekiyor ilgili yerlere, şuanda leopardla alakalı bir çalışma yok diye biliyorum. Daha çok şuan yılanlardan yasallaştırılmaya çalışılıyor.

melihgokcen

Pupa
Üye
Hocam şimdi satan sitelerden alsak illaki bir rapor gitmezmi devlete falan x kişisi şu hayvanı satın aldı ama bu hayvan yasal değil FBI open door olmayalım sonra:D:ROFLMAO:
Siteden almayacaksın Facebook ve Whatsapp gruplarını tavsiye ederim. Aynı zamanda gitmez gitseydi ülkemizde böyle bir hobi şu anda olmazdı zaten gizlice besleyen binlerce kişi var.

Onlorot

Nanitik
Üye
Sosyal medyada vb. paylaşmadığınız sürece veya büyük bir üretim zinciri falan kurmadığınız sürece kimse evinize sürüngen var mı diye kontrole gelmez merak etmeyin.

Domdom

Yumurta
Üye
Şuan Türkiye'nin hiçbir yerinde yasal bir Leopard Gecko bulamazsın. Fakat zaman ne gösterir bilinmez eskiden yasak olan İguanalar, African Fat Taİl Geckolar ve Agama Agamalar legallesti. Zaman ne gösterir bilinmez
İyi Forumlar
-Domdom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...