Leopar gecko için yeterli bir teraryum mu ?

Mangata

Yumurta
Üye
İlkbahar geldiğinde bahçeden bir leopar gecko bulacağım 😁.Hazırlığımı erkenden yaptım. Yaptığım teraryum bir leopar gecko için yeterlimi ? tavsiyesi olan veya bir eleştirisi olanları bekliyorum.. Teraryum boyutları: 40x30

Ekli dosyalar

• teraryum.jpeg
    teraryum.jpeg
    48.8 KB · Görüntüleme: 94
  • teraryum 2.jpeg
    teraryum 2.jpeg
    49.2 KB · Görüntüleme: 93

UhutOkcusu

Larva
Üye
Bahçenizde leopard gecko bulabilmeniz için İranda yaşıyor olmanız gerekmiyor mu (?) Bu bence ironidir 😅 ve yaptığınız teraryum yetişkin olmayan bir gecko için uygun denilebilir tabi nemli ve kuru alanları ayarlamanız gerekiyor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bahçenizde leopard gecko bulabilmeniz için İranda yaşıyor olmanız gerekmiyor mu (?) Bu bence ironidir 😅 ve yaptığınız teraryum yetişkin olmayan bir gecko için uygun denilebilir tabi nemli ve kuru alanları ayarlamanız gerekiyor
Ve iki mağaraya gerek yok eğer çift gecko istiyorsanız yetersiz büyüklükte bir alan

EnesAnT

Yumurta
Üye
İlkbahar geldiğinde bahçeden bir leopar gecko bulacağım 😁.Hazırlığımı erkenden yaptım. Yaptığım teraryum bir leopar gecko için yeterlimi ? tavsiyesi olan veya bir eleştirisi olanları bekliyorum.. Teraryum boyutları: 40x30
Bence gayet yeterli bir teraryum olmuş ama bahçeden gecko bulma konusunu anlamadım umarım ironidir çünkü bahçede bulmanız imkansız ama teraryum gayet yeterli sağ tarafı sıcak alan olarak kullanacaksınız sanırım. soldaki saklanma kabı biraz büyük ama sorun olmaz iş yapar bence gayet kullanışlı olmuş.:)

Mangata

Yumurta
Üye
Bence gayet yeterli bir teraryum olmuş ama bahçeden gecko bulma konusunu anlamadım umarım ironidir çünkü bahçede bulmanız imkansız ama teraryum gayet yeterli sağ tarafı sıcak alan olarak kullanacaksınız sanırım. soldaki saklanma kabı biraz büyük ama sorun olmaz iş yapar bence gayet kullanışlı olmuş.:)
Tuğkan abi bazı yasal olmayan canlıları beslediğinde bunun dalgasını yapıyordu o nedenle yazdım.

Mangata

Yumurta
Üye

Ve iki mağaraya gerek yok eğer çift gecko istiyorsanız yetersiz büyüklükte bir alan
peki yetişkin bir gecko için ideal boyut sizce nedir ?

Mangata

Yumurta
Üye
Hocam sol köşedeki sarı kutuyu kaldırırsanız daha iyi olur. Kapta yüksek duruyor, 1 tane su için kap koyabilirsiniz fakat daha enlemesine bir kap seçin.
Büyük ve yer kapladığı için mi ? yoksa bi teraryuma 2 mağara çok mu ?

Furkanxyx

Yumurta
Üye
Hocam sol köşedeki sarı kutuyu kaldırırsanız daha iyi olur. Kapta yüksek duruyor, 1 tane su için kap koyabilirsiniz fakat daha enlemesine bir kap seçin.
Ayrıca sağ taraftaki büyük cam kap gereksiz olmuş onun yerine gene orta boy bir kase tercih edebilirsiniz.

İkiside.

UhutOkcusu

Larva
Üye
İkisi için aslında, çok yer kaplıyor ve zaten geckolar geniş mağaraları tercih etmezler doğalarında da dar mağaralarda kalırlar ve iki mağara bana göre anlamsız tuğkan abinin son videosunda ki gibi sıcal ve normal alanın tam ortasına 1 mağara koyarsın hangi tarafı isterse orada yatar

Furkanxyx

Yumurta
Üye
Hocam orda bir tek siyah mağara ve kaplar (2 tane yan yana olan) kalmalı ve bana kalırsa o kaplardan birini daha enlemesine olan bir kapla değiştirmeniz diğerini ise cam kapla değiştirmeniz (resimdeki cam kap değil o çok büyük).

LeopardGecko21

Yumurta
Üye
Kafesi nerden buldun daha büyük boyutları var mı

LewN

Yumurta
Üye
Dostum bu boyutlardaki bi teraryumun maliyeti ne kadar oldu senin için cevaplarsan sevinirim :)