Lasius Karincam Hakkinda

mirackayra

Yumurta
Üye
IMG_20230705_115029_778.jpgIMG_20230705_115020_516.jpg
Selamlar bugun bir kralice lasius karincasi aldim birinden fakat video izlediklerime gore oldukca kucuk. Ayrica yumurtasi falan olmasi gerekiyor mu? Bilenlere danismak isterim. Isci ne zamana cikar?

Claw

Media
Üye
Eğer bugün aldıysanız önce yuvaya alışması lazım sıcak ve karanlık bir yerde bir hafta bakmayın eğer yuvaya alışmışsa Büyük ihtimalle yumurta yapacaktır

Mustafay

Pupa
Üye
Bende lasius besliyorum.Sakın kraliçenin Koparıp bir köşeye koyduğu pamukları almayın orada çöp olarak kalıyor diye yuvasını kendisine göre ayarlıyor kraliçe.

mirackayra

Yumurta
Üye
Eğer bugün aldıysanız önce yuvaya alışması lazım sıcak ve karanlık bir yerde bir hafta bakmayın eğer yuvaya alışmışsa Büyük ihtimalle yumurta yapacaktır
Bugün aldım fakat sahibi bir süre önce almış bayram öncesi falan bu tüpe koymuş

Claw

Media
Üye
Yumurta pamuk gibi bir şey mi karincanin yanında varda seffafimsi bir şey
Bu fotoğraf tan belli olmuyor ama şeffaf değil beyaz oluyor biraz araştırma yaparak yumurta hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz

Karahan

Yumurta
Üye
Merhaba.Bende lasuis besliyorum.Evet küçük bir tür ama zorlayıcı değil.Sadece biraz nazlı ve inatçılar.Bende iki tane var ve yumurtlamaları kısa sürüyor.1-2 aya hazır bir işçin olur.Etle beslenen bir tür.İlla un kurdu diye zorlamana gerek yok.Haşlanmış Tavuk göğüsü ve yumurta beyazı verebilirsi.Ben öyle yaptım.Oda sıcaklığında tutman yeterli olur.