Lasius garip hareketler

Antquenn

Larva
Üye
Lasius kralicemi bu gün buldum sabah iyiydi fakat akşama doğru kontrol ettiğimde ters döndüğünü bicakalarini göbeğine doğru çekip garip hareketler sergilediğini gördüm hemen tüpten çıkarıp masaya koydum ve normale dönüp kaçmaya çalıştı daha sonra tekrar tüpe alınca arka bacakları yukarı kalktı ve yine ters döndü o şekilde suya değen pamuğa gidip orada durdu .ben de daha sonra tüpün içine biraz toprak koydum doğa ortamında zannetsin kendini diye şuan normal gözüküyor benim şu an ve ilerideki işçilerin hayat garantisi için ne yapmam lazım ?

Topirak

Media
Üye
Toprak koymanıza gerek yoktu. Sanırım yumurtlamaya çalışıyor fotoğraf atarsanız net konuşabilirim.

Kundura

Yumurta
Üye
Lasius kralicemi bu gün buldum sabah iyiydi fakat akşama doğru kontrol ettiğimde ters döndüğünü bicakalarini göbeğine doğru çekip garip hareketler sergilediğini gördüm hemen tüpten çıkarıp masaya koydum ve normale dönüp kaçmaya çalıştı daha sonra tekrar tüpe alınca arka bacakları yukarı kalktı ve yine ters döndü o şekilde suya değen pamuğa gidip orada durdu .ben de daha sonra tüpün içine biraz toprak koydum doğa ortamında zannetsin kendini diye şuan normal gözüküyor benim şu an ve ilerideki işçilerin hayat garantisi için ne yapmam lazım ?
609DE0B7-743E-4B3C-894A-A7F39F2EFFAD-760x410.jpegBu şekildemi duruyordu

Antquenn

Larva
Üye
Yok ters vaziyette ayaklarını karnına çekerek ama hallettim merak etmeyin toprak koyunca kendine geldi şimdilik. Yarın sabah tekrar kontrol edip istirahate salacagim
IMG_20230617_003410.jpgimages (44).jpegIMG_20230617_003346.jpgşu ortadaki fotoğraftaki tür herhalde şuan normal birsekilde duruyor ama ara sıra ayakları anormal hareket yapıyor onu anlamadım .toprak zemine kavuşunca biraz rahatladı.

Begonza

Media
Üye
Konu yanlış yere açılmış, karınca genele açıklamalıydı.

Niko990

Minör
Üye
Toprakla alakalı bir durum değil ayrıca kraliçeyi dışarı çıkartarak daha çok strese sokmuşsunuz. Her sabah kontrol etmeyin zaten şu an kraliçe yeteri kadar streste, kontrol ederseniz daha da strese girecektir kendi haline bırakın. Yaptığı hareketle büyük ihtimalle ya kendini temizliyordur ya da yumurtluyordur, eğer a normal bir davranış sergiliyorsa kraliçeye bağlı bir durum olabilir sizin yapıcağınız çok bir şey yok.

Son düzenleme:

ToxiTkAn

Minör
Üye
Yakında ölmesi muhtemel diye düşünüyorum duruş pozisyonunun arkadaşın dediği gibi kendini temizlemeye ve yumurtlamaya bı alakası yok gibi anladığım kadarıyla
Gördüğüm tüm ölü karıncalar bahsettiğiniz şekilde duruyordu
Umarım yaşar