Lasiodora parahybana sling aldım önerilerinize ihtiyacım var

Thales

Yumurta
Üye
Başlangıç türü olarak tavsiye edildiği için aldım , 4 aydır benimle olan bir örümceğim var ancak ilk kez bir talantula bakacağım .
Beslenme teraryum gibi konularda önerilerini ve tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Slingersevici

Yumurta
Üye
Sling ise teraryum oluşturmaya gerek yok.
Küçük bir sos kabına doğal torf ile zemin hazırlayıp bakabilirsin. Isı ve nemine dikkat etmende fayda var, hava sirkülasyonu olması için sos kabının yanlarına ve üstlerine minik delikler açmanda gerekir.
Mikro un kurdu ile rahatça besleyebilirsin.
Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz, tecrübelerimi aktardım sadece.

Son düzenleme:

Thales

Yumurta
Üye
Sling ise teraryum oluşturmaya gerek yok.
Küçük bir sos kabına doğal torf ile zemin hazırlayıp bakabilirsin. Isı ve nemine dikkat etmende fayda var, hava sirkülasyonu olması için sos kabının yanlarına ve üstlerine minik delikler açmanda gerekir.
Mikro un kurdu ile rahatça besleyebilirsin.
Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz, tecrübelerimi aktardım sadece.
Teşekkürler.

Görükremin

Pupa
Üye
Başlangıç türü olarak tavsiye edildiği için aldım , 4 aydır benimle olan bir örümceğim var ancak ilk kez bir talantula bakacağım .
Beslenme teraryum gibi konularda önerilerini ve tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.
Tahlil kabında yarısına kadar gübresiz torf kullanarak bakabilirsin torfu yarısına kadar doldurup koyabilirsin beslemesine gelecek olursak benim baktığım lp ye canlı olarak attığımda korkup kaçıyodu bu yüzden öldürüp veriyorum sendede bu şekilde canlıyken yemiyorsa öldürüp verebilirsin 1 gün falan terrariumda kalabilir küflenmemesine dikkat et sos kabında bakma kapağı açarken çok strese sokuyor nem ayarlaması yapmak zor oluyo 1 çay kaşığı atıyorum alanın yarısından çoğu nemleniyodu bu yüzden tahlil kabında bakabilirsin büyük alıcaksanda boyuna göre saklama kaplarında bakabilirsin fazla büyük ve yüksek olmamasına dikkat etmelisin yüksek olunca düşüp kendini yaralayabilir sling halindeyken olması zordur fakat juve adult oldugu zaman dikkat edilmelidir.

Thales

Yumurta
Üye
Tahlil kabında yarısına kadar gübresiz torf kullanarak bakabilirsin torfu yarısına kadar doldurup koyabilirsin beslemesine gelecek olursak benim baktığım lp ye canlı olarak attığımda korkup kaçıyodu bu yüzden öldürüp veriyorum sendede bu şekilde canlıyken yemiyorsa öldürüp verebilirsin 1 gün falan terrariumda kalabilir küflenmemesine dikkat et sos kabında bakma kapağı açarken çok strese sokuyo nem ayarlaması yapmak zor oluyo 1 çay kaşığı atıyorum alanın yarısından çoğu nemleniyodu bu yüzden tahlil kabında bakabilirsin büyük alacaksanda boyuna göre saklama kaplarında bakabilirsin fazla büyük ve yüksek olmamasına dikkat etmelisin yüksek olunca düşüp kendini yaralayabilir sling halindeyken zordur fakat juve adult oldugu zaman dikkat edilmelidir.
Teşekkürler.