L.P. Sling yem yemiyo

EastBlood

Yumurta
Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta once Sling
Lasiodora Parahybana satin aldim. Tahlil kabina havalandirma deliklerini açtım, 2 cm yüksekliğinde tabana cocopeat koydum, torfun 3/1ini nemlendirdim. Yani yaşaması için her şey uygun ama abdomeni küçük olmasına rağmen hiçbir şekilde yemek yemiyor. Sebebi nedir ? Acaba kabuk mu değiştirecek öyleyse onu nasil anlarız ?

caglarakar

Yumurta
Üye
Canlı yemi öldürüp vermeyi dene, yemden korkuyor olabilir. Benim slinglerim böyle yemeye başlamıştı

EgeTaha

Yumurta
Üye
•Yemin boyutu yanlış olabilir. Kendisinden büyükse korkmuştur
• Öldürüp ver veya küçük parçalar ver
•Kabuk Atma ihtimali de var

Betaxaq

Yumurta
Üye
İnanirmisin aynı sıkıntı bende de var , havaların soğuk olmasına yorumluyorum ben

Görükremin

Pupa
Üye
Lasiodora Parahybana satin aldim. Tahlil kabina havalandirma deliklerini açtım, 2 cm yüksekliğinde tabana cocopeat koydum, torfun 3/1ini nemlendirdim. Yani yaşaması için her şey uygun ama abdomeni küçük olmasına rağmen hiçbir şekilde yemek yemiyor. Sebebi nedir ? Acaba kabuk mu değiştirecek öyleyse onu nasil anlarız ?
Genelde yem yemezler zaten, yemi öldürüp ver bir defa yem yemesi yeterlidir.

Slingersevici

Yumurta
Üye
Benim canlım neredeyse 2 ay yem yemedi ilk aldığımda , ilk geldiği zaman yerine alışması gerekiyor bunun için karanlık az ışık alan sessiz bir ortamda bir kaç gün bekletin. Sık sık kapağını açıp kontrol etmeyin strese sokabiliyor. Isı çok önemli ısısını kontrol edin nemini kontrol edin. Beslediğiniz canlı yemi bölerek vermeyi deneyin abdomen boyutuna bakarak tırnak makası vb. bir aletle kafa kısmını keserek verin. Benim canlım böyle yemeye başlamıştı. Sık sık yem vermeye çalışmayın daha çok strese sokabilirsiniz 3 gün aralıkla deneyebilirsin , yemi verdikten sonra yemden uzaklaşıyorsa yemiyorsa yemi geri alın içerde kalması küflenmeye neden olabilir.

EastBlood

Yumurta
Üye
Yardımcı olduğunuz icin çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi yemi bölerek verdim. Canlımın abdomeninin yaklaşık 1.5 - 2 katı büyüklüğünde un kurdunun kafasını keserek besleme alanına atıyorum. Ertesi gün yemiş oluyo. Şu an abdomen boyutu çok iyi. 3 günde bir besleme yapıyorum. LP icin normal mi bu besleme sıklığı ?

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
Yardımcı olduğunuz icin çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi yemi bölerek verdim. Canlımın abdomeninin yaklaşık 1.5 - 2 katı büyüklüğünde un kurdunun kafasını keserek besleme alanına atıyorum. Ertesi gün yemiş oluyo. Şu an abdomen boyutu çok iyi. 3 günde bir besleme yapıyorum. LP icin normal mi bu besleme sıklığı ?
abdomen ve karaktere göre değişir şimdi şişirince kabuğa kadar bir şey yemeyebilir abdomen iyi olduğu sürece ne kadar yemezse de sorun yok

Dcan_ahmet

Yumurta
Üye
Bende de lp var ve aynı şeyi bende yaşadım ben 1-1,5 hafta karanlıkta hiç ellemedim sonra sakin ve yavaşcana yem verdim ilk başta yemedi ama kapağını kapatıcağım sırada ısırdı ve yedi 1 gece sonra kabuk attı

Slingersevici

Yumurta
Üye
İştahlı bir tür 3 günde bir yemesi normal ama abdomen boyutuna bakarak vermeni öneririm. İdeal boyutta ise abdomen boyutu yem vermeyi geciktirebilirsin.