Kuşumun güvenini nasıl geri kazanırım

MaviMessor

Larva
Üye
3 aylık bi muhabbet kuşum var geçen haftaya kadar herşey iyiydi ne olduysa anlamadım bu hafta benden korkuyor ne yaptığımı da anlamadım kıyafetim yüzünden olduğunu sandım kıyafetimi değiştirdim hâlâ çok korkuyor eskiden elimden yem yerdi şimdi yemiyor zar zor elime geliyor tekrardan nasıl alıştırabilirim kendime

Calvus

Yumurta
Üye
3 aylık bi muhabbet kuşum var geçen haftaya kadar herşey iyiydi ne olduysa anlamadım bu hafta benden korkuyor ne yaptığımı da anlamadım kıyafetim yüzünden olduğunu sandım kıyafetimi değiştirdim hâlâ çok korkuyor eskiden elimden yem yerdi şimdi yemiyor zar zor elime geliyor tekrardan nasıl alıştırabilirim kendime
Biraz zaman vermen lazım boş vakitlerinde kafesini açıp odanda dolaşmasına izin ver, Bunu yaparken olabildiğince darlamamaya çalış, kendisi ortama ve sana alıştıkça korku ve kaygıları geçecektir.

Caisssa

Yumurta
Üye
Biraz zaman vermen lazım boş vakitlerinde kafesini açıp odanda dolaşmasına izin ver, Bunu yaparken olabildiğince darlamamaya çalış, kendisi ortama ve sana alıştıkça korku ve kaygıları geçecektir.
Özgür bırakmak kuşunuz için oldukça önemli sürekli olarak dal darı ile eğitimler vermeye çalışın, elinize konması için alıştırmalar yapın elinizden dışarıda özgür iken yem yesin fakat önemli bir konu eğer kuşunuzu erken safhada kafes dışına aşırı alıştırırsanız maalesef bir süre sonra kafasinde durmak istemeyecekdir bu ince çizgiyi yakalamanız önemlidir bu yüzden genel olarak yem vereceğiniz zaman kafesinin üzerinde veya yakınlarında vermeye çalışın kafes yanına tünekler oluşturun ve ya ev içerisinde sürekli duracağı yerler oluşturun.