Kuşlarım sürekli yumurtluyor?

SametC

Yumurta
Üye
kuşlarım sürekli yumurta yapıp duruyor engel olamıyorum, dişi ile erkeği ayırdım dişi kuş kızgınlık yumurtası yapıyor bu sefer bu kuşa bi zarar vermez değil mi?IMG-20240428-WA0023.jpeg

muhammedberk

Larva
Üye
kuşlarım sürekli yumurta yapıp duruyor engel olamıyorum, dişi ile erkeği ayırdım dişi kuş kızgınlık yumurtası yapıyor bu sefer bu kuşa bi zarar vermez değil mi?Ekli dosyayı görüntüle 35167
Vitamin ve kalsiyum eksikliği kuşu yorgun hastalıklara açık hale getire bilir ama çifleştirmek en iyi çözüm zaten yavru alır kafesleri ayırırsın

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Muhabbet kuşu değil mi? Kızgınlıktaki kuşlarınıza elma ve yulaf içi verebilirsiniz. Tabi aşırıya da kaçmamak şartıyla. Ilık su ile spreyleyerek banyo da yaptırabilirsiniz. Biraz olsa da rahatlatır onları. Kalsiyum için kalamar kemiğini ve mineral bloğunu eksik etmeyin. Gervit-W ile multivitamin takviyesi de yapabilirsiniz. Üst üste çok yumurtlama olduysa ikisine de yardımcı olur.
Boş yumurtalarda çok fazla vakit harcamasın dişi kuş. Yumurtaların boş olduğundan emin olduktan sonra alabilirsiniz.

SametC

Yumurta
Üye
Muhabbet kuşu değil mi? Kızgınlıktaki kuşlarınıza elma ve yulaf içi verebilirsiniz. Tabi aşırıya da kaçmamak şartıyla. Ilık su ile spreyleyerek banyo da yaptırabilorsiniz. Biraz olsa da rahatlatır onları. Kalsiyum için kalamar kemiğini ve mineral bloğunu eksik etmeyin. Gervit-W ile multivitamin takviyesi de yapabilirsiniz. Üst üste çok yumurtlama olduysa ikisine de yardımcı olur.
Muhabbet kuşu değil, Zebra İspinozu ve zaten çok fazla çeşitli vitamin ve Yeşillik ile beslediğim için sürekli üretim moduna geçtiler bikere Röhnfried selenyum E-50 verdim ben hayatımda bu kadar etkili bi vitamin görmedim sonrasında merak ettiğim için messor kraliçesine de aynı vitamin den verdim o kadar çok yumurta oldu ki anlatamam

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Muhabbet kuşu değil, Zebra İspinozu ve zaten çok fazla çeşitli vitamin ve Yeşillik ile beklediğim için sürekli üretim moduna geçtiler bikere Röhnfried selenyum E-50 verdim ben hayatımda bu kadar etkili bi vitamin görmedim sonrasında merak ettiğim için messor kraliçesine de aynı vitamin den verdim o kadar çok yumurta oldu ki anlatamam
Messorlara vermek biraz deneysel olmuş ama iyi fikirmiş. 😂 İspinozları bu işten alıkoymak biraz zor açıkçası. Oldukça fazla ürüyorlar. Eşler biraz ayrı kalsın, dediğim gibi elma ve yulaf verebilirsiniz. E50'yi vermeyin artık derim, o da tetikler çiftleşmeyi. Biraz da olsa kızgınlıklarını atarlar böylece.

SametC

Yumurta
Üye
Messorlara vermek biraz deneysel olmuş ama iyi fikirmiş. 😂 İspinozları bu işten alıkoymak biraz zor açıkçası. Oldukça fazla ürüyorlar. Eşler biraz ayrı kalsın, dediğim gibi elma ve yulaf verebilirsiniz. E50'yi vermeyin artık derim, o da tetikler çiftleşmeyi. Biraz da olsa kızgınlıklarını atarlar böylece.
kesinlikle, ben ilk defa aldım merak ettiğim için kullandım bizim muhabbet kuşları birbirlerine düşman gibilerdi şimdi ayrılmıyorlar ben birkaç tür içinde kullanmayı hatta bunun için ayrı bi başlık açıyım herkese faydası olur

Yigit3

Yumurta
Üye
kesinlikle, ben ilk defa aldım merak ettiğim için kullandım bizim muhabbet kuşları birbirlerine düşman gibilerdi şimdi ayrılmıyorlar ben birkaç tür içinde kullanmayı hatta bunun için ayrı bi başlık açıyım herkese faydası olur
Eş tutmayan muhabbet kuşlarını kıvama getiriyorsa alıyım hemen

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ayrıca Nijer tohumu, havuç, nane gibi gıdalardan vermeyin. Ortam da sıcaksa dediğim gibi biraz banyo yaptırırsanız iyi gelecektir.
Evet E50 güzel bir takviye üretim için. Mutlaka önerilir.