Küçük sarı böcek

Petrichor

Yumurta
Üye
Balkonda ki bitkilerin toprağında küçük yuvarlak şeklinde sarı böcekler geziyor. Boyutu neredeyse bit kadar. Bu yüzden resmini çekemedim. Ne olduğunu bilen var mı?

waveslord

İşçi Karınca
Üye
Yaprak biti olabilir hafif yeşilimsi ise yaprak biti bitkinin öz suyu ile beslenir bitkiyi ölüme sürükleyebilir

darkness

İşçi Karınca
Üye
Balkonda ki bitkilerin toprağında küçük yuvarlak şeklinde sarı böcekler geziyor. Boyutu neredeyse bit kadar. Bu yüzden resmini çekemedim. Ne olduğunu bilen var mı?
Hangi çiçeklerde geziyor.Spring tail olabilir.Yaprak biti olacağını sanmam yaprak bitleri çiçeklerin üstünde toplanır.

Petrichor

Yumurta
Üye
Hangi çiçeklerde geziyor.Spring tail olabilir.Yaprak biti olacağını sanmam yaprak bitleri çiçeklerin üstünde toplanır.
Springtail de değil, googleden aradım ama bulamadım. Küçük mercimek gibi şeyler acaba şu mi te dediğiniz şeylerden mi?

Böyle birşey buldum tip olarak buna benziyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-14-10-56-58-1.png
    Screenshot_2023-08-14-10-56-58-1.png
    49.9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Vedad

İşçi Karınca
Üye
Mite'ın bu kadar büyük olacağını sanmıyorum

Petrichor

Yumurta
Üye
Springtail diyorum ben net fotoğraflar ile daha da kesinleştirebiliriz.
Ben de arada kalmıştım ama baya bir dürtmeme rağmen hiç zıpladığını görmedim. Şekil olarak da benzemiyor ancak başka bir türüyse bilemiyorum. Aslında çokta önemli bir konu değil ama springtaillerin arasında kültüre karışırsa zarar verir mi vermez mi diye endişelendim :)