Kraliçeyi tespit etme

Kremalu

Yumurta
Üye
Yaklaşık 1000 işçilik koloniyi buldum hatta bir kaç tane yumurta bile fakat kraliçeyi bir türlü bulamıyorum nerde olabilir?

drusus

Nanitik
Üye
Yaklaşık 1000 işçilik koloniyi buldum hatta bir kaç tane yumurta bile fakat kraliçeyi bir türlü bulamıyorum nerde olabilir?
umarım koloninin kraliçesini almaktan bahsetmiyorsundur, uçuş diyorsan bu aylarda başlıyorlar, ufak yürüyüşlere çıksan illaki bulursun

Kremalu

Yumurta
Üye
Kolonilerin yakınlarında uçuş yapmıyorlar mı?

Sydrotik

Yumurta
Üye
Kolonilerin yakınlarında uçuş yapmıyorlar mı?
Eğer bir koloninin dibinde 10-15 tane prenses yan yana görürsen onları almamalısın. Çünkü muhtemelen döllenmemiş olacak. Genelde uçuşunu yapmış yere inmiş ve yuva arayan kraliçeleri almalısın büyük ihtimalle döllenmiş olacaktır.

Kremalu

Yumurta
Üye
Eğer bir koloninin dibinde 10-15 tane prenses yan yana görürsen onları almamalısın. Çünkü muhtemelen döllenmemiş olacak. Genelde uçuşunu yapmış yere inmiş ve yuva arayan kraliçeleri almalısın büyük ihtimalle döllenmiş olacaktır.
Peki uçuş yapmış kraliçeler yuvadan bağımsız yerlerdemi olurlar?

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hayır fakat yuvaya yakın yerlerdedirler düşünüyordum.
Çiftleşme uçuşları büyük alanları kaplayabiliyor. Dolayısıyla koloninin çevresinde bulunmak zorunda değiller ama kolonilerin yerleri uçuş olduğunda nerede olabilecekleri hakkında bize ipucu veriyor. Bulamıyorsanız bu etrafa yayıldıkları için değil de henüz uçuş yapmadıkları içindir.

Kremalu

Yumurta
Üye
Şu an nemli bir hava var. Dün yağmur yağdı. Rüzgar hızı çok az ve sıcaklık 14 santigrat. Hem de mevsimi. Bulamamak için bir neden yok ama 2 gündür arıyorum yok. Ne kadar şanssızım arkadaş:(

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
9 ay boyunca pek çok türün uçuşu gerçekleşiyor, 2 günde şanssız olduğunuza karar vermek için erken.

Sydrotik

Yumurta
Üye
Ben kraliçe aramadığım bir günde parkta otururken yere baktım o anda gördüm. Şans işi biraz.

Bora

Larva
Üye
Şu an nemli bir hava var. Dün yağmur yağdı. Rüzgar hızı çok az ve sıcaklık 14 santigrat. Hem de mevsimi. Bulamamak için bir neden yok ama 2 gündür arıyorum yok. Ne kadar şanssızım arkadaş:(
Aradığınız yerde önemli mesela düz bir asfalt veya taş ve kalabalık bir yolda arıyorsanız oraya yuva yapamayacaklarını bilirler daha çok çakıl taşlı yerlerde veya çok basılmayan çimlerde oluyorlar messor kraliçesini çimendede olsa rahatça görürsünüz ama prenelopisler aynı değil onlar minik oldukları için görünmeyebilirler yani yakında yuva olması yetmiyor yeride iyi seçmeniz lazım ———— İyi Hobiler🙂

Kremalu

Yumurta
Üye
Dediğim yerin 5 metre yakınında asfalt var. Kalabalık değil.
Aradığınız yerde önemli mesela düz bir asfalt veya taş ve kalabalık bir yolda arıyorsanız oraya yuva yapamayacaklarını bilirler daha çok çakıl taşlı yerlerde veya çok basılmayan çimlerde oluyorlar messor kraliçesini çimendede olsa rahatça görürsünüz ama prenelopisler aynı değil onlar minik oldukları için görünmeyebilirler yani yakında yuva olması yetmiyor yeride iyi seçmeniz lazım ———— İyi Hobiler🙂

Bora

Larva
Üye
Günde 5 kere ya geçiyordur ya geçmiyordur.
Elazığda falanmı yaşıyorsunuz acaba iklim koşulları biraz inişli çıkışlı ise o bölgeye bağlı bir şekilde bir sorun olabilir bir teoriye göre iklim koşulları çok inişli çıkışlı ise kraliçeler kolonide süper asker olarak çalışmaya başlar bu durumdada kraliçe bulabilmek için sabah akşam havanın sıcak olduğu yaz günlerini beklemeniz gerekbilir

Kremalu

Yumurta
Üye
Elazığda falanmı yaşıyorsunuz acaba iklim koşulları biraz inişli çıkışlı ise o bölgeye bağlı bir şekilde bir sorun olabilir bir teoriye göre iklim koşulları çok inişli çıkışlı ise kraliçeler kolonide süper asker olarak çalışmaya başlar bu durumdada kraliçe bulabilmek için sabah akşam havanın sıcak olduğu yaz günlerini beklemeniz gerekbilir
İstanbul.