Kraliçesiz ( Acil )

Bora

Yumurta
Üye
İstanbul Ataköy + Kartepe Sapanca ( Balaban )
Evdeki bulduğum koloniyi tüpe transfer ettim fakat bir türlü kraliçeleri çıkmadı Türlerini soracak olursanız Tür ile ilgili bilgim yok sadece Çok minikler O yüzden belki Phedule olabilirler diye düşünüyorum ama emin değlim İsterseniz Fotoda koyarım ama Acilen cevap Veririseniz sevinirim Tatildeyim ve 1-2 güne tatile geldiğim evden gidiyorum

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Kendi düzenini oluşturmuş bir koloniyi bozmanız yanlış bir davranış. İşçileri topladığınız bölgeye bırakırsanız iyi olur. Kraliçesiz çok fazla yaşayamazlar. Bunun yerine uçuş vaktini bekleyip kraliçe aramanızı öneririm.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Evdeki bulduğum koloniyi tüpe transfer ettim fakat bir türlü kraliçeleri çıkmadı Türlerini soracak olursanız Tür ile ilgili bilgim yok sadece Çok minikler O yüzden belki Phedule olabilirler diye düşünüyorum ama emin değlim İsterseniz Fotoda koyarım ama Acilen cevap Veririseniz sevinirim Tatildeyim ve 1-2 güne tatile geldiğim evden gidiyorum
Kraliçesi olmayan bir koloniyi yaşatamazsınız malesef, haliyle kraliçe de işçilerini topladığınız zaman yanınıza gelmez. İşçileri salmanız daha doğru olur. Keyifli forumlar. :)

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
hocam kraliçesiz yaşayamazlar ve eğer düzenlerini kurdularsa kraliçeyi bulman neredeyse imkansız çünkü zaten kraliçenin bölgesinden çıkmasına gerek olmadığı için yerin altında bir yerde veya boruların oraya bir yere yerleştiyse göremezsin bile zaten.