Kraliçem yumurtalarını yedi

erennn

Larva
Üye
Bugün 10 işçili bir camponotus kolonime şekerli su ve sivrisinek vermiştim ve şimdi tüpü açıp baktığımda hic yumurta olmadığını gördüm. Yumurta yeme olayları kraliçenin işçileri çıktıktan sonra bile yaşanabiliyor mu?

58aka

Nanitik
Üye
Strese girdiyse veya aç bıraktiysan yiyebilir ve sivrisinek vermeni tavsiye etmem koloniye zarar verebilir.

erennn

Larva
Üye
Strese girdiyse veya aç bıraktiysan yiyebilir ve sivrisinek vermeni tavsiye etmem koloniye zarar verebilir.
aç değillerdi aslında niye yedi bilemiyorum işçiler çıktıktan sonra yemez zaten diyip daha sık açıp bakmaya başlamıştım kapağını ondan olabilir

58aka

Nanitik
Üye
Ewd olabilir

erennn

Larva
Üye
Güncelleme:
Bugün fotoğrafta işaretlediğim geçiş aparatının içine yumurtaları taşıdıklarını fark ettim yani yumurtaları yememiş. Neden olabilir ve yumurtaları geri yerlerine taşımaları için ne yapabilirim?IMG_20230626_171628.jpgIMG_20230626_155223.jpg

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Güncelleme:
Bugün fotoğrafta işaretlediğim geçiş aparatının içine yumurtaları taşıdıklarını fark ettim yani yumurtaları yememiş. Neden olabilir ve yumurtaları geri yerlerine taşımaları için ne yapabilirim?Ekli dosyayı görüntüle 26104Ekli dosyayı görüntüle 26105
Strese bağlı bir durum. Camponotus yani kolayca strese girebilir. Ayrıca benden size ufak bir tavsiye şu şeffaf kılıf yerine opak ışık geçirmeyen bir kılıf kullanın. Aparatın olduğu yer daha karanlık olduğu için stres durumunda oraya taşımışlar. Ek olarak Canlı Yem alınız.

erennn

Larva
Üye
Strese bağlı bir durum. Camponotus yani kolayca strese girebilir. Ayrıca benden size ufak bir tavsiye şu şeffaf kılıf yerine opak ışık geçirmeyen bir kılıf kullanın. Aparatın olduğu yer daha karanlık olduğu için stres durumunda oraya taşımışlar. Ek olarak Canlı Yem alınız.
Canlı yem olarak şu anda elimde sadece un kurdu ve 2 tane morio kurdu böceği vardı bir tane morio böceğini parçalayıp 2 koloniye paylaştırdım ve bunu yaparken az kalsın kusuyordum. Böceklerle aram pek iyi değil bu şeyi nasıl aşabilirim sizce? İğrenmesem alıcam ama iğreniyorum maalesef.