Kraliçem Test Tüpündeki Suya Ulaşamıyor

eneeess

Pupa
Üye
Messor kraliçem için test tüpü hazırlamıştım, gayet düzgün olmuştu hatta ıslaklık pamuğu geçip test tüpüne gelmişti. Test tüpünü kulak çubuğu ile sudan arındırıp kraliçeyi koymuştum. 3 gün kadar oldu merak edip baktım su pamuğun yarısındaydı kraliçe de ulaşmak için baya pamuğu ısırıp çekiştirmiş, ama ulaşamamış kapağı kaldırdığımda hâlâ uğraşıyordu. Bu 3 gündür böyle olabilir susuzluk sorununu çözmek için kraliçeyi test tüpünden çıkarıp düzenleyeyim mi yoksa kendi haline mi bırakayım bu hobi de yeniyim kraliçem ölsün istemiyorum

xqewz

Larva
Üye
Ben olsam hiç risk almam daha yeni kurduğum için yenisine transfer ederdim.

Yunusemree

Larva
Üye
Messor kraliçem için test tüpü hazırlamıştım, gayet düzgün olmuştu hatta ıslaklık pamuğu geçip test tüpüne gelmişti. Test tüpünü kulak çubuğu ile sudan arındırıp kraliçeyi koymuştum. 3 gün kadar oldu merak edip baktım su pamuğun yarısındaydı kraliçe de ulaşmak için baya pamuğu ısırıp çekiştirmiş, ama ulaşamamış kapağı kaldırdığımda hâlâ uğraşıyordu. Bu 3 gündür böyle olabilir susuzluk sorununu çözmek için kraliçeyi test tüpünden çıkarıp düzenleyeyim mi yoksa kendi haline mi bırakayım bu hobi de yeniyim kraliçem ölsün istemiyorum
öyle birşey olursa karınca pamuğu deşer diye biliyorum ama yumurtlamadıysa yeni test tüpüne almayı dene istersen strese girer ama

Talha43

Yumurta
Üye
Bende aynı sorunla uğraşıyorum 2 gündür. Düzeltmek zorunda kaldım yoksa tek bir noktadan eşip test tüpünü su basmasına neden olabilirdi. Bu yüzden de biraz strese girmiş olacak ki yaklaşık 8 10 tane yumurtasından 2 3 tane kalmış