Kraliçem Pamuk ile Savaşıyor Gibi

MCS

Larva
Üye
Arkadaşlar hobide yeniyim. Kraliçeme gün aşırı kırmızı ışıkla bir 10 saniye falan bakıyorum ne zaman baksam su olan taraftaki pamuğu eşeliyor bunun nedeni nedir

Roe

Yumurta
Üye
Arkadaşlar hobide yeniyim. Kraliçeme gün aşırı kırmızı ışıkla bir 10 saniye falan bakıyorum ne zaman baksam su olan taraftaki pamuğu eşeliyor bunun nedeni nedir
Ya strese giriyor ya da yavru çıkarmak için yavruluk yapıyor eğer strese girecek bir konu yoksa (Tabi bundan eminsen) yavru çıkaracak.

MCS

Larva
Üye
Ya strese giriyor ya da yavru çıkarmak için yavruluk yapıyor eğer strese girecek bir konu yoksa (Tabi bundan eminsen) yavru çıkaracak.
dökülen kanatlarını yuva dışına taşımış

Antlantis

Nanitik
Üye
kanatlarını yuva dışını taşıması normal bir durumdur. Pamuğu eşelemesi ise tüpe adapte olmasından ötürüdür büyük ihtimal. 1,5-2 hafta stressiz bir şekilde uygun şartlar altında muhafaza etmeniz onun için en doğrusu olur. Sonra ki kontrolünüzde yumurta durumunada bakarsınız. Ancak unutmayız strese girdiği her an yumurtaların işçiye dönüşmesini geciktirir.

• Beğendim
Tepkiler: MCS

Roe

Yumurta
Üye
hele hele eğer stresteyse işçileri bile yer. o yüzden acele etmeyin. kapat kırmızı coverı bırak alışsın

• Beğendim
Tepkiler: MCS

MCS

Larva
Üye
iş o kadar geldiyse kraliçenin ölümüne kadar gider dediğim gibi kırmızı coveri çekip yuvaya alışmasını sağlayın belkide kim bilir yavru bile çıkartır
kırmızı cover yok kapalı dolapta tutuyorum sadece

haryn

Larva
Üye
İşin sırrı sabır kısaca

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Pamuğu çok sığ yaptıysanız kraliçe daha nemli alana yumurtalarını yerleştirmek için su olan tarafı eşeliyor olabilir.

Rovenners

Yumurta
Üye
Pamuğu çok sığ yaptıysanız kraliçe daha nemli alana yumurtalarını yerleştirmek için su olan tarafı eşeliyor olabilir.
20220404_165814.jpg

Bu görüntü 1 hafta öncesine ait ve dün baktığımda arkadaşın sorunu gibi bende de olmuş su tarafındaki pamuğu küçük parçalar kopartarak çekmiş pamuk bana iyi gibi geldi çok mu kalın olmuş sence ?

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Ekli dosyayı görüntüle 3770

Bu görüntü 1 hafta öncesine ait ve dün baktığımda arkadaşın sorunu gibi bende de olmuş su tarafındaki pamuğu küçük parçalar kopartarak çekmiş pamuk bana iyi gibi geldi çok mu kalın olmuş sence ?
Pek net görünmüyor ama gayet iyi gözüküyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 3770

Pek net görünmüyor ama
Anladım, transfere kadar yapabilcek bir şey yok sanırım
Evet, beklemeniz lazım transfere kadar.

Kagann_62

Yumurta
Üye
benimde öyleydi öyle yaptı altınada yumurtlarını bıraktı sıkıntı olmuyor merak etme