Kraliçem aylardır yumurtlamıyor

Insaniac

Yumurta
Üye
3-4 ay önce arkadaşımın fazlalık camponotus sanctus kraliçesini ve 7 işçisini ben beslemeye başladım. Fakat aylardır yumurtlamadı ve bugün 1 işçimin kafasının koptuğunu gördüm. Kraliçe sürekli bir yerlere girmeye çalışıyor. Çok hareketli. Ne yapmam gerek, nasıl tekrar eski sağlıklarına kavuşabilirler? ( İlk sahiplendiğimde memleketimden çalıştığım şehre getirirken stresten yumurtalarını yediler ve çok sık kontrol edip rahatsız etmiyorum.)

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz?

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Bir yerlere girmeye çalışması ve hareketli olması oldukça stresli olduğunu gösteriyor. Işık almalarını tamamen engelleyin. Kırmızı asetat kağıt ışık geçirir, eğer bu malzemeden coverınız varsa karanlık bir ortamda bulundurun. Besin verme sıklığınızı bir süreliğine azaltın. Tüpü titreşime maruz kalabileceği ya da sallanabileceği herhangi bir yere koymayın. Alınabilecek önlemler bunlar gibi görünüyor.

Insaniac

Yumurta
Üye
Bir yerlere girmeye çalışması ve hareketli olması oldukça stresli olduğunu gösteriyor. Işık almalarını tamamen engelleyin. Kırmızı asetat kağıt ışık geçirir, eğer bu malzemeden coverınız varsa karanlık bir ortamda bulundurun. Besin verme sıklığınızı bir süreliğine azaltın. Tüpü titreşime maruz kalabileceği ya da sallanabileceği herhangi bir yere koymayın. Alınabilecek önlemler bunlar gibi görünüyor.
Teşekkür ederim. Tüpü karanlık bir kutuya koyacağım.